null
null (üye)
Bursa / Amatör

Her Objektif Her Makineye Uyar Mı?

Chinon CS SLR makinem var. tele objektif almak istiyorum ama bulabilir miyim bilmiyorum.
Acaba farklı markaların objektifleri de uyar mı?

Tarih: 25 Temmuz 2005, 10:58 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Hayır her markanın olmaz...
Makinanın adını daha yeni duydum.Lens bulman zor olabilir.

Tarih: 25 Temmuz 2005, 21:45 - İp: yok
null
null (üye)
Bursa / Amatör

http://www.butkus.org/chinon/cx/cx.htm

eski bir markadır, bu adreste görebilirsin.
Pentax, Prinzflex veya Sigma objektifleri de uyabiliyormuş.

Tarih: 26 Temmuz 2005, 09:35 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Sigmanın lensleri uyuyorsa olabilir.

Tarih: 26 Temmuz 2005, 23:00 - İp: yok
alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

Her makinenin orjinal objektifi farklıdır. diğerlerine uymaz. senin makine eski bir model, ona lens bulman zor olabilir. Orjinal objektif dışında sigma, vivitar v.b. objektif üreten firmaların chinon için üretilmiş lenslerini sorabilirsin. Fakat bazı makinelerin lensleri birbirine uyumlu olabiliyor. Örneğin Kiev objektifleri nikon ile uyumlu, ama bildiğim kadarıyla senin makinenin bayoneti vidalı. Dolayısıyla vidalı objektiflerin geneli senin makinene uyar. Rus malı vidalı objektif bulabilirisin. Ne kadar kaliteli oldukları tartışılır ama kaliteli olanları da çıkıyor arada.

Tarih: 11 Ağustos 2005, 15:19 - İp: yok
alpa_73
alpa_73 (üye)
İstanbul / Meraklı

sizin verdiğiniz siteye baktım pentax ın hangi modellerinin uyduğunu yazıyor orada inceleyin biraz

Tarih: 14 Kasım 2006, 07:08 - İp: 88.***.**9.175
hünkar
hünkar (üye)
İstanbul / Amatör

bazı yansanayi makalar birçok makinaya lens üretir aynı isim altında. ama herlens her makinaya uymaz fark burada makinanızda biraz eski, sanırım pentax bayonet olsa gerek yinede aşağıdaki sayfada bulacağını tahmin ediyorum. yeni buldum bu siteyi bi bak umarım bulursunuz.

www.yenigibi.net

Tarih: 17 Kasım 2006, 15:56 - İp: 88.***.**8.81
  • 1