weheartit
weheartit (üye)
İzmir / Amatör

Hangi Makine Olduğunu Merak Ediyorum

merhaba arkadaşlar. ben bu makinelerin ne olduğunu merak ediyorum. biraz saçma olabilir fakat başka türlü öğrenmemin bi yolu yok. sanırım bu fotoğraflarda aynı zamanda photoshop yok. ışığı böyle olan fotoğraf çekmek istediğimden bu makineleri merak ediyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim. sağolun şimdiden.

Tarih: 18 Temmuz 2010, 19:58 - İp: 95.***.**9.162
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

ısıgı boyle olan fotograf cekmek için ısıgı boyle olan biryerde fotograf cekmenız lazım.
fotograflarda herhangibir ayırt edici ozellik goremiyorum. tam olarak ne istediginizi neyi begendiginizi yazabilirmisiniz.?

Tarih: 18 Temmuz 2010, 21:26 - İp: 92.***.**6.228
weheartit
weheartit (üye)
İzmir / Amatör

hepsindeki ışık aynı gibi. Ben de bunu biraz da makineden kaybaklandığını düşünüp merak ettim. Aynı zamanda ilk mesajımda ellerinde tuttukları makineler sizce ne olabilir? bu çok saçma farkındayım ama bi tahmininiz varsa paylaşırsanız sevinirim

#weheartit' tarafından 18.07.2010 21:34:12 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 18 Temmuz 2010, 21:32 - İp: 95.***.**9.162
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

sanırım bu sarı agırlıklı tonlamadan bahsediyorsunuz.
fotograflardaki keskinligede bakarak, buyuk ihtimalle dijitalle cekilmişler ve sarı tonların kaynagıda photoshop filtresidir buyuk ihtimal,ozellikle 4. fotograftaki.
ısık yandan alındıgı ve kadraja dahil edildigi için oyle hafif puslu cıkmıs.

ilkini cıkaramadım, 2. fotograftaki makine emin degilim ama canon ae-1 e benziyor.

linklink

Tarih: 18 Temmuz 2010, 21:43 - İp: 92.***.**6.228
weheartit
weheartit (üye)
İzmir / Amatör

çok teşekkür ederim çok sağolun

Tarih: 18 Temmuz 2010, 22:08 - İp: 95.***.**9.162
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Makinanın hiçbir önemi yok, bütün makinalar bu düşük kontrastı ve sarıya çalan renk bozulmasını elde etmek mümkün : İçine bayat film koyun Daha bayatı tam anlamıyla kaz ayağı kıvamında renk verecektir.

Makinalara gelince : Bunlar şekil ititbarıyla 1960ların ortalarından 1980'lere kadar üretilen herhangibir manuel fokus SLR olabilir, hangisi olduğunu bu resimlerden anlamak imkansız.

Tarih: 19 Temmuz 2010, 10:56 - İp: 78.***.**8.242
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu arada bayat filmle alakalı bir iki birşey daha öğrendim :

1. Bayat Kodak sararıyor (örnekteki gibi),
2. Bayat Fuji yeşeriyor,
3. Bayat Konica maviye çalıyor,
4. Bayat Agfa kızarıyormuş.

Tarih: 19 Temmuz 2010, 18:19 - İp: 78.***.**8.242
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Bence makine zenit hatta zenit E renklere gelince Antika nın dedigi gibi bayat film

Tarih: 19 Temmuz 2010, 21:49 - İp: 78.***.**2.19
  • 1