et2
et2 (üye)
İstanbul / Amatör

Evde Analog Fotoğraf Makinesi Buldum

hiç kullanılmamış bir analog makine buldum evde. daha kutusundan bile çıkmamış. en az 10 senedir bizde sanırsam. babamın söylediğine göre birisi babama hediye etmiş oda bi kenara koymuş.fotoğraf merakı olmadığından ötürü makine senelerdir yatıyor. 10 yıldan beridir bizde. belkide 15 sene vardır.hatta daha da fazla. bi kaç kez daha görmüştüm bu makineyi ama o zamanlar küçüktüm ve fotoğraf merakım yoktu. az önce annem getirdi. bende açtım inceledim biraz. analog makineden anlamam. dslr'den de anladığım söylenemez ya. ilk dslr mi alalı 2 ay oldu. daha onu tanımaya çalışıyorum zaten. neyse ben analoga döneyim. makine 'aremac A-6000f' diye bi makine. internete yazdım markayı sahibinden sitesinde buldum sadece.işte bu makine.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-kamera-fotograf-filmli-fotograf-makinesi-large-format-aremac-a-6000-50mm-1-6-3-filmli-fotofraf-makinasi-2-adet-flas-36968308/detay

var mı bu makineyi tanıyan.

Tarih: 17 Nisan 2011, 19:46 - İp: 85.***.**2.176
ocanic
ocanic (üye)
İstanbul / Meraklı

Anladığım kadarıyla bas-çek tarzı otomatik bir makina.Yapman gereken 36'Lık poz takmak ve deklanşöre basmak

Tarih: 18 Nisan 2011, 14:13 - İp: 212.***.**6.70
kty
kty (üye)
Yurtdışı / Firma

çin yapımı oyuncak makine

aresanda bulamazsın makineyi çünkü bir çeşit adları var.

film takmaya değmez. he he film daha pahalı makineden

tamamıyla plastik, lens dahil.

ama enteresan efektler de verebilir. yine de deneyebilirsin.

Tarih: 18 Nisan 2011, 16:24 - İp: 84.***.**6.170
byjehan
byjehan (üye)
İstanbul / Amatör

Baban o yuzden bi kenara koymustur belkide :D

Tarih: 20 Nisan 2011, 23:04 - İp: 78.***.**4.97
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Cocugun hevesini kiriyorsunuz yahu.Tak kardesim sen makarayi ve basla cekim yapmaya.He kercekten dandikse bile,dandikliginde bir originalligi vardir.Herkes boyle bir makinadan cikan fotolarin originalliginide yakalayamayabilir.Sonucta tas attinda kolunmu yoruldu yani...

Tarih: 23 Nisan 2011, 07:48 - İp: 219.***.**6.57
nick
nick (üye)
Kayseri / Meraklı

Analog makine kullanmanın keyfine varmak için alıp 35'lik bir filmi hemen çıkın sokağa...

OM 10 olmasa fotoğraftan bile soğurdum sanıyorum...

Analog farklı bir lezzet.

Tarih: 23 Nisan 2011, 11:11 - İp: 62.***.**7.101
  • 1