sea_
sea_ (üye)
Bursa / Amatör

Eos 300v

arkadaşlar uzun zamandır araştırıyorum, forumların hepsinide okudum en sonunda karar verdim derken eos300v alırken verilen objektifin (yani kit olayındaki) kaliteli olmadığını okudum alacaksanız body alın sonra ne çekecekseniz karar verirsiniz denmiş hep.hadi body olarak aldım diyelim ve amatör olarak bu iş için hangi objektifi almam gerek, ayrıca 30 v date modelininde güzel olduğunu param yeterse almayı düşündüğümü belirteyim.300v yi alırsam nasıl bi objektifle alayim .30 v date alırsam nasıl bir objektifle alayim .veya gövdemi alayim bu konuda yardımcı olurmusunuz.

Tarih: 25 Aralık 2004, 23:15 - İp: yok
guleryuz
guleryuz (üye)
İstanbul / Meraklı

bir çok seçenegin var optik konusunda. sana tavsiyem 28-105 usm (ultrasonıc) almandır. ayrıca 28 90 aslında başlangıç için ideal bi optik. ilerde bide yada yanında 75 300 alırsın hiç bi derdin kalmaz. he daha iyileri yok mu var. sigma modellerine bakabilirsin. canon orjinallere göre daha uygun. kaliteside iyi. bulursan 24 85 usm. mükemmel olur. yada 28 135. en son 750 € du. biraz piyasa yapmanı onericem. kolay gelsin

Tarih: 26 Aralık 2004, 00:32 - İp: yok
nightmare
nightmare (üye)
İstanbul / Amatör

sea_, EOS 300v iyi bir karar. Ben EOS 300 kullanıyorum. EF 28-90mm objektif ile. Bence kit halinde verilen şekilde al, daha uygun oluyor. İlk başlarken 28-90mm. objektifler iyidir bence. Zaten geniş açılı bir objektif, daha sonrasın da ise guleryuz adlı arkadaşımızın da dediği gibi 75-300mm. bir telefoto objektif alırsın, daha iyi olur bence her iki tür objektifinin de olması.. Erkayalar da EF 75-300mm f/4-5.6 III var 293 €.. ama daha ucuzları da bulunabilir..

Saygılarımla

Tarih: 26 Aralık 2004, 03:44 - İp: yok
umutakdag
umutakdag (üye)
Ankara / Amatör

selam.paran varsa hiç düşünme 30v date al ,yanında verilen objektif te gayet iyi.sonra bi telezoom alırsın olur biter.zaten 300v ile 30v kıyaslanamaz.biri amatör makine biri yarı profesyonel.ayrıca 30v sadece güzel değil mükemmel bi makine eos3 ten sonra canonun en iyi makinesidir.300v alıp iki gün sonra sıkılıcağına, imkan varsa 30v al kurtul,inan bana başka makine ihtiyacın kalmaz.

Tarih: 27 Aralık 2004, 16:46 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

eos 300v doğru bir karar amatör için bence.sen daha çok ne tür çekim yapmayı düşünüyorsun?(makro vb.)eğer özel istedğin bir çekim varsa yaz sana ona göre lens tercih edelim...

Tarih: 27 Aralık 2004, 18:24 - İp: yok
ahmetyld
ahmetyld (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba Sea_
300v güzel makina şekil makina ama Canon 300x modelini piyasaya çıkardı 1/4000 enstantene şekil olarak 300v ye çok benziyor vede fiyat farkı yok sanırım.Sanırım çünkü daha erkayalara gelmedi canon un ingiltere sayfasında görmüştüm bende.
ilk başlangıçta 300x kit veya 300 v kit tavsiyemdir. Daha sonra 28-200 usmII objektif alırsın süper olur.. Ama maddi durum müsait ise. 300 v vey 300x body üstüne de 28-135 usm II objektif.ilerde güzel bide tele objektif.Züpper...

Tarih: 9 Ocak 2005, 21:19 - İp: yok
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Kit içindeki ucuz standart zoomların kaliteli olmadığı bir gerçektir.
Basit ve ucuz bir gövde + iyi objektif,en pahalı gövde +kalitesiz objektiften daha iyi fotoğraf çeker!
Alabileceğiniz en pahalı iyi gövdeyi alıp onu ucuz optiklere mahkum etmeyin. Seyrek kullanacağınız özelliklere fazladan vereceğiniz parayı daha iyi objektiflere verin onun yerine daha az özellikli fakat sonuçta ayni fotoğrafı çekebilen bir gövdeyi alın.
Sizin şartlarınızda bu 300 gövde + 28-105 /3.5 olabilir.

Tarih: 10 Ocak 2005, 16:28 - İp: yok
  • 1