feelthesilence
feelthesilence (üye)
Antalya / Amatör

En Sonunda...

Merhaba
Tesadüfen 3,4 ay önce keşfettim ve üye oldum siteye, iyikide üye olmuşum benim için çok faydalı oldu.Konu,ışık,kadraj,diyafram,enstantane,objektif... derken biraz bir şeyler öğrendim ve en sonunda istediğim makinama da kovuştum.Henüz yolun başındayım, öğrenmem gereken daha çok şey var.Teorik'den pratik'e geçtim ve çok merak ediyorum fotoğrafların nasıl çıkacağını.İlk rulom bitmek üzere,son 11 diyebilirim.Aralarından beğendiğim dikdörtgen! olanları siteye koymayı düşünüyorum.Şimdilik p modunda çekim yapıyorum,ama enkısa zamanda enstantane(s) ve diyafram(a) öncelikli çekimlerede başlamayı düşünüyorum.En son olarak'da ne zaman olur bilinmez manuel çekim yapmayı çok istiyorum.Sormak istediğim,anlayamadığım bir şey var.Fotoğrafını çektiğim konunun üzerinden örnek vermeye çalışıcam.Çekmek istediğim nesneyi otofokus netledikten sonra,netlediğim nesnenin kadrajın ortasında değilde,sola doğru kadrajlanmasına karar verdim ve deklanşör'den elimi kaldırmadan tripod'u sağa doğru çevirdim ve o şekilde çektim.Bu yaptığım çekimde nesnemi netlemiş oldum mu? çünkü tripodu sağa çevirince çektiğim nesne kadrajın içinde ancak solda kalmış oldu...Görüşmek üzere...

Tarih: 30 Temmuz 2010, 14:18 - İp: 212.***.**3.156
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://forum.netfotograf.com/photo_technics.asp?msg_id=21197

Tarih: 30 Temmuz 2010, 15:34 - İp: 69.***.**7.134
feelthesilence
feelthesilence (üye)
Antalya / Amatör

Teşekkürler paylaşım için,..çok faydalı oldu...

Tarih: 31 Temmuz 2010, 14:26 - İp: 212.***.**3.156
feelthesilence
feelthesilence (üye)
Antalya / Amatör

AE-L kullanımından herhangi bir farkı varmıdır peki?

Tarih: 31 Temmuz 2010, 14:37 - İp: 212.***.**3.156
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

AE-L ile poz değerlerini kilitlemiş oluyorsunuz. Diğerinde ise odak noktasını. Veya düzlemini diyelim.

Tarih: 2 Ağustos 2010, 12:10 - İp: 213.***.**5.242
feelthesilence
feelthesilence (üye)
Antalya / Amatör

Teşekkürler...

Tarih: 2 Ağustos 2010, 15:52 - İp: 212.***.**3.156
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

slm FEELTHESİLENCE nikiniz cok güzelmiş çok begendik. Ne anlama geliyo. Fotograf merakınız ve hobiniz için sizi kutlarız.

Tarih: 2 Ağustos 2010, 21:43 - İp: 78.***.**4.21
feelthesilence
feelthesilence (üye)
Antalya / Amatör

Sağolun Sedat bey beğendiğinize sevindim. Aslında feel the silence deep inside, olarak kullanıcaktım ancak sığmadı. Anlamı, derinlerdeki sessizliği anlamaya-hissetmeye çalış...Sizde analog fotoğrafçılıkla ilgilisiniz sanırım, ışığınız bol olsun abi...

Tarih: 9 Ağustos 2010, 14:29 - İp: 212.***.**3.156
alperkaya1
alperkaya1 (üye)
İçel / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Ağustos 2010, 09:41 - İp: 88.***.**9.51
  • 1