umutakdag
umutakdag (üye)
Ankara / Amatör

En İyiler

Arkadaşlar selam.
Fotoğraf ekipmanları hepimiz için çok önemli.Gelin bi anket yapalım.
Sizce aşağıdaki kategorilerde EN İyiler hangi makineler
Lütfen duygusal davranmayın teknik veriler ortada.

1-En iyi 35mm AF slr
2-En iyi 35mm MF slr
3-En iyi orta format slr
4-En iyi orta format rangefinder
5-En iyi 35mm rangefinder
6-En iyi panoramik makine

Şimdiden görüşleriniz için teşekkürler.

Tarih: 21 Haziran 2005, 19:29 - İp: yok
umutakdag
umutakdag (üye)
Ankara / Amatör

Tabi ilk önce ben fikrimi yazayım tartışmaya değer bulusanız tartışalım
1-Minolta Dynax 9
2-Nikon Fm-3
3-Hasselblad H-1
4-Mamiya 7 II
5- Leica M7
6-Hasselblad X-Pan

Tarih: 21 Haziran 2005, 19:32 - İp: yok
alito
alito (üye)
İstanbul / Amatör

Siz bir amatörseniz 1 ve 2 dışındakiler-hadi 5 i de geçelim-hakkında nasıl bir görüş edindiniz merak ettim.

Tarih: 22 Haziran 2005, 14:14 - İp: yok
enderender
enderender (üye)
Kırklareli / Reklam Fotoğrafçısı

sormak istiyorum.hayatında hiç orta format rngfndr bir makina kullandınız mı?hadi kullandınız diyelim.Mamiya 7 II ne zamandan beri orta format rangefinder makina oluyor? anlamış değilim doğrusu...

Tarih: 22 Haziran 2005, 15:40 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

Arkadaşlar anketi yapanda suç, orta format ve rangefinder makine kullanan kaç kişi var ki burda... önce kullandığınız ve kullanabileceğiniz makineler hakkında bi anket yapmaya kalkışın ki insanlar fikir beyan edbilsinler. Umut arkadaşım kullandığın en iyi ve profesyonel makineyi yazabilirmisin. Açıkçası ben bir haber fotoğrafçısı olarak D100 ve 1 kaç kerede F4 kullandım. Bi de bi kaç orta format ürün çekimine katıldım. Ama yine de bi şey diyecek kadar kendimi yeterli bulamıyorum...

Tarih: 22 Haziran 2005, 15:49 - İp: yok
umutakdag
umutakdag (üye)
Ankara / Amatör

işte biz mütevaziliğimizden amatör yazdık oraya. eğer bilmemne fotoğrafçısı yazıp da sonrada "mamiya 7ıı nasıl orta format range finder oluyomuş" dememek için. evet mamiya 7 II 6*7 formatında ve rangefinder bir makinedir. lütfen bana kızmayın ama ben sizlerin değerli fikirlerini sordum. siz neler yazmışsınız. değerli dostlarım orda yazdığım tüm makineleri kullandım ve haklarındaki her türlü soruyu cevaplayabilirim. yine de hepinize saygılar sunuyorum.

Tarih: 23 Haziran 2005, 10:31 - İp: yok
  • 1