hkan
hkan (üye)
İstanbul / Meraklı

Düzgün Bir Dil İle Hangi Model?

internette cok arastırma yaptım
acıkcası slr makınalarda shutter speed'in haricinde başka hiç bilgi yok acıkcası

modellerın sayfa sayfa ozellıklerı war anlamadıımdan bana bır yararı yok
forumlardan edindigim izlenım sonucu su modellerın arasında secım yapmamam yardımcı olabilirmisiniz....

1.NIKON F80 D Body,NIKON F65 D Body
2.Canon EOS 33 Body,CANON EOS 300x

hangisi??

Tarih: 28 Ağustos 2005, 01:54 - İp: yok
ahmetd
ahmetd (üye)
Uşak / Meraklı

hkan,kullanım amacınıda yazarsan daha iyi yardımcı olabiliriz.marka dersen ben CANON derim başka birşey demem.

Tarih: 28 Ağustos 2005, 03:20 - İp: yok
alobar
alobar (üye)
Antalya / Amatör

#alobar' tarafyndan 29.08.2005 11:38:33 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 29 Ağustos 2005, 11:35 - İp: yok
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Nikon f80 oldukça iyi bir makina galiba ama fiyatı biraz yüksek. Eğer f80 düşünüyorsan özellikleri hemen hemen aynı olan ve fiyatı daha düşük olan f75 modelini de düşünebilirsin. Ben de f75 kullanıyorum gayet yetenekli bir makine. Shutter speed bence o kadar önemli değil. 1/2000 ya da 1/4000 olması bence çok farketmiyor, ben daha henüz şimdiye kadar 1/2000 hıza hiç ihtiyaç duymadım ve kullanmadım. O açıdan 1/2000 bence gayet yeterlidir, shutter speed tercihinde belirleyici bir özellik olmasın derim.

Eos 300x ile hemen hemen aynı olan 300v modelini kullanmıştım. O da oldukça kullanışlı bir makine ama ben kit lensin kalitesiz oluşundan dolayı satmıştım. Eğer ciddi anlamda fotoğrafçılıkla uğraşmayı düşünüyorsan 300x bir süre sonra senin yeteneklerine ayak uyduramayabilir. O yüzden canon 30 veya 33 serisi ile nikon f75 ya da f80 alırsan daha uzun vadeli bir yatırım yapmış olursun. Ayrıca canon makineler başka marka lens kullanımında (sigma, tamron vs.) bazen sorun ve uyumsuzluk yaratabiliyor. Bu açıdan nikon daha sağlıklı. Ayrıca genel olarak nikon objektifler daha uygun fiyatlı.Nikonun kit objektifleri canonun kit objektiflerine göre daha yüksek görüntü kalitesine sahip.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 14:47 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

Özelden de mesajlaştık orada da söyledim makina almadan önce kursa git.2-3 hafta sonra karar verirsin dedim.Okulda öğreneceğiz dedin.Bekle derim.Ama hala ısrar ediyorsan canon veya nikon al.Çünkü yanındakilerle aksesuarlarını,lenslerini paylaşabilirsin.Canon için konuşayım eos 33 le eos 300x farklı sınıflardaki makinalar.eos 33 göz kontrol olmadığı için kızdığım bi model.eos30 da göz kontrol var.2. elde eos 5,eos 50e bulabilirsen eos33 e tercih ederim.İki modelde de göz kontrol var.Şuan makina alcak olsam kimse göz kontrolsüz makina aldıramaz bana.Göz kontrollü makinalarda makinaya gözünü tanıtıyorsun.Sonra netlemeyi gözünle yapıyorsun.Pratiğini kapmak zaman alıyor ama alıştımı süper.Malesef makinamda göz kontrol yok
canon analog makinede farklı marka lenslerle sorun yok.Dijitalde biraz problem olabiliyor.Canon alırsan kit lensi alma.Onun yerine sigma falan al.

Tarih: 30 Ağustos 2005, 22:32 - İp: yok
  • 1