zeze-0
zeze-0 (üye)
İzmir / Amatör

Çektiğim Fotoğraflar Filmde Görünmüyor.

Geçenlerde ilk analog makinamı aldım ve ilk filmimi de bitirdim. Filmi banyoya vermiştim, geri almaya gittim ve çıkartacağım fotoğrafları seçecektim. Ama filmin yarısı boştu. Adam çekmemişsin dedi. Ama ben çekmiştim Bir sürü fotoğraf çekmiştim ama çoğu filmde görünmüyordu. Şimdi yeni bir film daha aldım ve çekmeye devam ediyorum. Neye ya da nelere dikkat etmeliyim? Çektiğim fotoğraflar neden görünmüyor?

Tarih: 10 Ekim 2011, 09:17 - İp: 212.***.**6.206
zeze-0
zeze-0 (üye)
İzmir / Amatör

Bakın burda alttaki resimde ucunu bir yere geçiriyor ya, ben orayı tam kestiremiyorum. Yani orda plastik çubuklardan oluşan bir tekerlek var ya, hangi araya takacağımı falan bilmiyorum. Fazla acemice geliyordur size ama durum bu Nasıl taktıysam, sıkışmış sonra da. Sarma koluyla sarınca ordan çıkmadı, gelmedi.

Filmi banyoya götürdüğümde fotoğrafçıdan göstermesini isticem, görünce anlar yapabilirim.

Teşekkür ederim ilginize.

Tarih: 14 Kasım 2011, 14:19 - İp: 212.***.**6.206
turanbaris
turanbaris (üye)
İstanbul / Amatör

Pozometre, pozlandırma ne onu araştır..

Tarih: 15 Kasım 2011, 18:18 - İp: 78.***.**0.237
zeze-0
zeze-0 (üye)
İzmir / Amatör

Bu açtığım konu ilk filmimi bitirdikten sonraydı. Yani bu zamana kadar sürekli dijital makina kullanıp bas-çek yapan biri olduğum için fotoğrafçılıkla ilgili hiçbir teknik bilgiye sahip değildim. Ama şuan biliyorum bana gereken kadarını. Pozometreyi pozlamayı öğrendim çoktan yani.

Tarih: 16 Kasım 2011, 13:13 - İp: 212.***.**6.206