kahraman
kahraman (üye)
İzmir / Amatör

Canon3000n

arkadaşlar bana yardım eden yok mu? slr makina almak istiyorum ve uygun fiyatlı olsun istiyorum.sadece cnanon 3000n bulabildim.bu makina hakkında yorumlarınızı bekliyorum.alternatifleri de. yakında almayı düşünüyorum makineyi.lütfen acil yardıııııımm...

Tarih: 7 Mart 2005, 16:56 - İp: yok
guleryuz
guleryuz (üye)
İstanbul / Meraklı

başlangıç için başarılı bi mak. bence neden olmasın ??

Tarih: 7 Mart 2005, 22:36 - İp: yok
ahmetyld
ahmetyld (üye)
Tekirdağ / Stüdyo Fotoğrafçısı

Merhaba Kahraman Bey.
Gecen sene bu sıralar bende sizin gibi 3000n hakkında düşünüyordum.Ve sonunda makinayı aldım. Başlangıç için gayet güzel bir makina. Fiyat/Performans bence süper. Ama belli bir seviyeden sonra yetmiyo. Özellikle üzerinde gelen 28-80 objektif sizi kapalı havalarda baya bir zorluyor. Tavsiyem 3000n Başlangıç için süper bi alet. ama Biraz sıkıntıya girerim derseniz eos 300 28-90 kit.he ben fotograf makinası aldımmı tam alırım kemer falan dinlemem diyorsanız eos 300 body ve yanında 28-135 objektif.
Size seçiminizde başarılar.

Tarih: 9 Mart 2005, 01:09 - İp: yok
mahrem
mahrem (üye)
Ankara / Amatör

Kahraman merhaba.Ben 1 yıldır Canon 3000N kullanıyorum.Arkadaşların da belirttiği üzere başlangıç için çok iyi bir makine.Fiyatı da şuan çok uygun.Ancak güneşli havalarda 400 asa filmi 1/2000 enstantane kurtarmayabiliyor.Ancak daha yüksek fiyatlı EOS 300 de aynı max enstantaneye sahip.Netleme noktası,TTL(pozometre) derecesi diğer modellere göre düşük.Objektif olayına hiç girmeyim.Makineyle birlikte alacağın lens,ortalama bir kalitededir.En iyi performans için ilerde makineye ödeyeceğin paranın çok çok daha fazlasıyla bir lens edinebilirsin.Hangi makineyi kullanırsan kullan çektiğin fotoğrafın anlattığı duygu,etki..vs senin bakışına bağlıdır.Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Tarih: 13 Mart 2005, 02:31 - İp: yok
shooternew
shooternew (üye)
İstanbul / Amatör

selam ,

eos 300 ile ilgili mesaj attım

saygılar

Tarih: 13 Mart 2005, 15:03 - İp: yok
kahraman
kahraman (üye)
İzmir / Amatör

shooternew mesaj attım diyosun.evet geldi.ama mesajını acmak için tıklayacak bir yer yok.yani okuyamadım.

Tarih: 17 Mart 2005, 11:39 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

mesajın konusunun yazdığı yazıya tılayacaksın

Tarih: 17 Mart 2005, 19:44 - İp: yok
Film
Film (üye)
İstanbul / Amatör

Başlangıç için iyi bir makine 2000 enstantane,3 nokta otomatik netlik,saniyede bir kare motor hızı vb.

Tarih: 25 Şubat 2006, 20:36 - İp: 88.***.**0.144
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

Işık ölçümünü sadece genel yapan bir makinadır. o yüzden, özellikle de yeni başlıyorsanız fotoğraf çekmeye, yanlış pozlama yapmak çok kolaydır. neden amatör makinalarda böyle bir paradoks var anlamış değilim.

ben de bir kaç ay için 3000n kullandım. onunla öğrendim neyin ne olduğunu. bu açıdan güzel bir makina. benim değildi ve kendime bir makina almak istediğimde de ilk aklıma yine 3000n geldi. daha ucuza ikinci el eos 5 bulunca onu aldım.
çok daha karışık gibi gözüken eos5 e alışmam çok kolay oldu. eos3000 in avantajını gözardı edemem bunda.

burak

Tarih: 3 Mart 2006, 15:32 - İp: 212.***.**2.40
  • 1