eren_rebel
eren_rebel (üye)
Eskişehir / Amatör

Canon Eos Rebel Bu Tuslar Nedır??

butun fotograf meraklısı arkadaslara selamlar.arkadaslar ben yaklasık 2 haftadır eos rebel analog makıne kullanıyorum.cogu modlarını ogrendım ve cok zevklı bı makıne.yanlız icinden cıkamadıgım bı konu var.makınenın sag arka tarafında 2 adet yanyana duran kucuk tus var.onların ne ıse yaradıgını bulamadım.ayrıca 2 tanede ıcınden cıkamadıgım mod var.bırı SF dıgerı DEP modları. SF modunda deklansore basınca dıyafram 2 kere acılıp kapanıyor.ılk acılıp kapanmasından sonra fılmı bıraz sarıp 2. kez acılıp kapanıyo.bındırme desem degıl.2. dıyafram acılısını kendım ayarlıyamıyorum.makıne kafasına gore yapıyo.bu konuda her turlu bılgıye ulasmaya calıstım.boyle bısey bulamadım. tuslar, DEP ve SF modları hakkında yardımlarınızı beklıyorum.herkese bol fotograflı gunler

#eren_rebel' tarafından 17.03.2007 17:47:15 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 17 Mart 2007, 17:38 - İp: 88.***.**3.52
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

DEP;
önce ön tarafta bir noktayı seçin, deklanşöre yarım basarak netleyin Dep1 ışığı yanar. Sonra arkada bir noktayı seçin. dep2 yanar.
şimdi fotografı çektiğinizde mekineniz (eğer ışık yeterli ise) her iki noktayıda net alana alacak şekilde diyaframı ayarlar.
Kadrajınızda net olmasını istediğiniz alanları seçmek için kullanılan bir seçenektir kısacası.

SF;
Soft focus. kısa süre arayla iki fotograf çeker. Bir fotografı net, peşindekini ise daha az net olarak çeker. SF1 az bulanık, SF2 ise daha bulanık çekim modudur.

Tarih: 18 Mart 2007, 00:34 - İp: 88.***.**2.58
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

Bende 300v kullanıyorum bunları merak ediyordum cvp.için tşk.ler...

Tarih: 19 Mart 2007, 11:13 - İp: 88.***.**2.35
eren_rebel
eren_rebel (üye)
Eskişehir / Amatör

demırhan acıklaman ıcın tesekkur ederım. ama hala deklansorun arkasındakı 2 mınık tusun neye yaradıgını bulamadım. o konuyada acıklık getırebılen cıkarsa ne mutlu bana:D

Tarih: 22 Mart 2007, 13:08 - İp: 88.***.**2.45
  • 1