iisin
iisin (üye)
Denizli / Amatör

Canon Analog Slr Ler

merhabalar

siteye yeni üye oldum.canon analog slr bir makina almak istiyorum ama açıkcası kafam karıştı özelliklerden.tavsiye ettiğiniz bir makina ver mı?

Tarih: 24 Ağustos 2006, 12:16 - İp: 213.***.**8.2
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

bence analog makina alma çünkü artık dslr lerin fiyatlarını eski fiyatlarına göre çok daha makul 2 yıl içersinde film üretimininde kaldırılacağını hesap edersiniz daha iyi olur çünkü fujı film üretimini durdurduğunu açıkladı birtek kodak kaldı oda en geç 1-2 yıla kalmaz kalkar filmler bu sadece benim fikrim tabiki son karar sizin

Tarih: 24 Ağustos 2006, 13:00 - İp: 85.***.**6.173
tekin43
tekin43 (üye)
Kütahya / Meraklı

Film üretimi konusunda bilgisi olan arkadaşların dikkatine. Ceyhun79'un söyledikleri doğru mu? Analog slr makinalarımız tarih mi olacak, ne kadar daha kullanabileceğiz?

Tarih: 24 Ağustos 2006, 15:59 - İp: 85.***.**3.61
ba
ba (üye)
Yurtdışı / Stüdyo Fotoğrafçısı

bazı firmalar film üretimini durdursa da... filmli makinaların tarihe karışması şu an sözkonusu değil arkadaşlar, rahat olun...
...
iisin..
eos'un 30 ve 33 serisindeki makinalar çok iyi..
eos 5 de iyi bir makina..
daha da ileri gidersek eos 3 ve tabiki eos 1v...

Tarih: 24 Ağustos 2006, 16:20 - İp: 82.***.**9.163
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

şu an sadece kodak üretimi devam ediyor filmde onun için slr almak akıl karı değil kodak ta üretimi durdurduktan sonra kim kalacakki geriye üreten hep kötü filmler üretecekler fason olarak o zaman da resimlerin tadını alamıyacaksınız [email protected] msn adresim

Tarih: 26 Ağustos 2006, 10:36 - İp: 85.***.**6.206
dunesea
dunesea (üye)
İstanbul / Amatör

ceyhun haklı uzun vadeli bir yatırım olmaz analog SLR ama kısa vade için fiyatlarıda bu kadar düşmüşken alınabilir....klasik anlamda fotografçılık yapmak için birebir...

temiz A1 bulursan kaçırma...sirkecide özellikle

Tarih: 28 Ağustos 2006, 16:53 - İp: 212.***.**4.63
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

ceyhun79, dijital sevgini biraz abartmıyor musun?

iisin. bence de analog al. dijitaldeki tonla ek şeyle uğraşmadan fotoğrafa konsantre ol derim.
belki dijital kadar pratik değil ama her karen daha da değerli olacak, daha seçici olacaksın. bence bu daha çok şey öğretir birine.
neden canon'un giriş seviyesi makinelerine bakmıyorsun?
3000V veya 3000N mesela. veya 300 serisi de olabilir.
herkes nedense A1 tavsiye eder ama kimse nedenini söylemez ben de anlamadım o yüzden bir türlü.

Tarih: 28 Ağustos 2006, 18:47 - İp: 84.***.**2.100
hepsivar
hepsivar (üye)
Kocaeli / Amatör

film üretimi büyük olasılıkla spesifik bir kaç firmanın bünyesinde kalacaktır. ancak uzun yıllar daha kalkacağını sanmıyorum. Ilford gibi firmalar hala yeni film konseptleri üretmekte. firmalar olması gerektiği gibi dijital mi klasik mi nin kararını veriyorlar sadece.
dunesea ya katılıyorum, canon A1 temizinden bulursanız kaçırmayın. uzun süredir sorunsuz kullanıyorum. fotoğrafı öğrenmek adına çok yararlı olduğunu göreceksiniz. ayrıca elektronik seviyesi çok düşük olduğu için sağlam ve bakımı çok kolaydır. pirinç gövdesinin ağırlığı fotoğrafı çekerken titremeyi de engeller. ayrıca bir klasik olarak görüldüünden sahip olmak biraz da ayrıcalık gibi görülür.

Tarih: 28 Ağustos 2006, 20:51 - İp: 88.***.**1.6
timuruk
timuruk (üye)
Samsun / Amatör

elimde çok temiz canon eos3 ve canon 24-85 USM var karar verdikten sonra bana msj at...
film konusundada endişeniz olmasın sizin digital makinelerin ömrü tükenene kadar devam eder ...

Tarih: 31 Ağustos 2006, 20:26 - İp: 85.***.**4.173
mithrandir
mithrandir (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba,

elimde canon EOS 3000V analog var ,,üstünde çizik bile yok,garantisi kullanım kılavuzu ile satmak istiyorum almak istersen görüşelim. Satmak istememin sebebi burslu okuduğum için paraya ihtiyacım var. Buluşuruz makinayı elden veririm.Makinayı 500 milyona 1. elden aldım. 400 e satmak istiyorum ki biraz maddi ihtiyacımı görsün,
görüşmek üzere,

Tarih: 22 Eylül 2006, 18:28 - İp: 85.***.**9.174
  • 1