ulyanov
ulyanov (üye)
İstanbul / Meraklı

Canon Ae1

Merhaba Amerika'dan bir Canon AE-1 getirttim. İlk kullandığım makine bu idii arkadaşıma vermiştim şimdi yenisini aldım ancak bazı sorunlar var. Makinenin film sarma kolu dönmüyor yani film sarılı olduğundaki gibi sert ancak deklanşöre basınca da çekmio bu sorun neden kaynaklanıo olaiblir güvenlik koruması fln die düşündüm ancak daha acamadım. Bunun dışında makinede ayna yok. yani objektiften vizöre yansıtan aynalar makinenin içinde değil bunları nereden temin edebilirim.

Tarih: 7 Ocak 2006, 10:33 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

eğer elin maharetliyse ben sana göndereyim tak.yok eğer kendine güvenmiyorsan makineyi gönder ben takayım.

Tarih: 7 Ocak 2006, 10:44 - İp: 85.***.**2.171
positif
positif (üye)
İstanbul / Firma

Aynasız bir SLR de tekerleksiz araba gibidir. Sevgili ulyanov bu konuda aynayı kendinin kurcalamasını tavsiye etmem. Burkay (Murat Bey) iyi bir ustadır ve hesaplı bir çözüm yapacaktır. Bu iş ama kesinlikle bir ustanın işidir. Sevgiler ve iyi bayramlar.

Tarih: 7 Ocak 2006, 19:04 - İp: 81.***.**1.43
ulyanov
ulyanov (üye)
İstanbul / Meraklı

Bu tamir işlemini istanbulda yaptırabileceğim bir yer yok mu ? Varsa bana maliyeti kaça çıkar aynı zamanda film sarma koluda dönmüyor. Eğer maliyeti çok yüksekse makineyi geri yollamayı deneyeceğim.

Tarih: 9 Ocak 2006, 12:31 - İp: 85.***.**6.113
  • 1