_unknown_
_unknown_ (üye)
Kayseri / Stüdyo Fotoğrafçısı

Canon Ae1

Arkadaşlar bu makinanın kullanımı ve özellikleri hakkında yardımlarınızı bekliyorum...

Tarih: 18 Ekim 2006, 10:42 - İp: 88.***.**1.4
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Çook uzun zaman önce kullandığım bir makine, yanlış hatırlamıyorsam M nin yanması demek, lensi A moduna almadığını gösteriyor. Daha önceki mesajımda yazmıştım nasıl yapılacağını.

Sağdaki ok hangi diyafram değerinin üzerindeyse seçilen diyafram odur. Işık şartları değiştikçe ok aşağı yukarı oynayacaktır tabi ki. Pozometrenin ibresi gibi düşün.

ISO ayarı kullandığın filmi,n ISO'sundan farklı ise, değiştir yoksa o ayarda kalsın. Değiştirmek için, film sarna kolunu biraz açıp, perde hızı seçtiğin kenarı tırtıklı yuvarlağı tut yukarı çek, istediğin ISO'yı çizginin karşısına getirene kadar sağa sola çevir, bırak.

Tarih: 19 Ekim 2006, 10:59 - İp: 85.***.**5.234
_unknown_
_unknown_ (üye)

evet hocam A moduna aldım ve M yanmıyor artık diyaframı gösteren okda sabit duruyo
ıso ayrına gelince film 400'lük ıso'nun 400'demi olması gerekli.

Tarih: 19 Ekim 2006, 11:35 - İp: 88.***.**7.77
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Evet, tabi ki.

Tarih: 19 Ekim 2006, 11:49 - İp: 85.***.**5.234
_unknown_
_unknown_ (üye)

çok teşekkür ederim hocam verdiğiz bilgilerden dolayı umarım zahmet vermedim size sağolun varolun hep burda kalın

Tarih: 19 Ekim 2006, 11:55 - İp: 88.***.**7.77
al_bundy
al_bundy (üye)
Bursa / Amatör

hemserim sen yazalı 2 ay olmus ama hala canon ae-1 merakın varsa mailini yaz sana o makinanın kullanım servis ve tamir klavuzlerını gönderiyim en kolayı budur bence klavuzların ispanyolca ingilizce ve almancası var dil sorunu yasarsan resimlere bakman yeterli olacaktır diye düşünüyorum..

Tarih: 9 Aralık 2006, 03:55 - İp: 88.***.**8.144
in_my
in_my (üye)
İstanbul / Amatör

selam _unknown_ bende kendime canon ae1 aldım ama biraz acemiyim ve bu makinenin kullanım klavuzu bende yok eğer sende türkçesi warsa bana gönderirmisin veya bu makine ile ilgili edindiğin bilgileri benle paylaşırmısın cewabını beklıyorum

Tarih: 18 Ağustos 2007, 17:41 - İp: 88.***.**1.12
in_my
in_my (üye)
İstanbul / Amatör

arkadaşlar bu isteğimi sizlerede duyurmak isterim canon ae1 kullanım klıvuzunun türçesi veya bu makine ile ilgili bilgiler varsa benle paylasırmısnız teşekürler

Tarih: 18 Ağustos 2007, 17:45 - İp: 88.***.**1.12
rudenus
rudenus (üye)
İstanbul / Meraklı

konuyla ilgili detaylı anlatım youtube sitesinde ae1 olarak aratıldığında bulunmaktadır..

Tarih: 15 Kasım 2009, 14:38 - İp: 88.***.**2.49
alperkaya1
alperkaya1 (üye)
İçel / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Ağustos 2010, 00:46 - İp: 78.***.**7.33