mehux
mehux (üye)
Ankara / Amatör

Canon A1 Ve Ben

herkese selamlar fotograf çekmeye yeni başlayan bir şahıs olarak siz bu işlere gönel vermiş ve edindikleri deneyim ve bilgileri biz yeni başlayanlarla paylaşan arkadaşlar .....

elimde canon a1 makine var bununla çekimlere başladım . Bu makineyi önceden kullanmış olan ve hakkında bilgisi olan herkesin yorum ve önerilerini zevkle okumak beni çok mutlu edecektir.

- Çekimlerimde hangi filmleri kullanmamı tavsiye edersiniz (şuan için kodak ve fujinin asa 200 kullanılmaktadır)

- Yeni başladığım için hep deneme çekimleri ve makinein hangi enstantene ve diyaframda ne sonuçlar verdiğini görme için program modunda çekim yapıyorum . Ancak bazı sayflarada çekimlerde makinenin verdiği değerin 1, 2 stop değiştirerk kullanın atrzı yazılarda vardı bilgisi olanlar arkadaşlar yardım pls...

-makinede objektifin sol tarafında 2 tane yuvarlak düğme var ne işe yaradıklarını bulamdım ve bir karaye 2 çekim nasıl yapabiliyorum (deklansor ün orada bir kol var onla yapılıyormuş ama bir türlü beceremedim )...

- Mikineye ekipman olarak neleri almamı tavsiye edersiniz . şuan 50 mm ve 70-150 mm objektir , deklanşor kablosu var sadece ... Tripod almayı düşünüyorum her tripot uyarmı (makine biraz eskiya :S) objektif olarak 500 mm bir objektif bulma imkanım oalbilrimi yada buna eşlenik bir şeyler...

- İşte benim şuan aklıma bunlara geliyor . Sizlerin eklemelerinizde olur sanrısam ...

ŞİMDİDEN HERKESE YARDIMLARI İÇİN TEŞEKKÜRLER....

IŞIĞINIZ HEP DİLEDİĞİNİZ GİBİ OLSUN....

Tarih: 2 Mayıs 2008, 11:56 - İp: 88.***.**0.5
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

http://forum.netfotograf.com/fotograf_makinesi.asp?msg_id=30975

Tarih: 2 Mayıs 2008, 14:39 - İp: 85.***.**6.133
mehux
mehux (üye)
Ankara / Amatör

Öncelikle özür dileklerimi ieltmek isterim ocaklılar bey mesajınıza geç cevap verdiğim için ancak ankara dışındaydım

Çok teşşekur ederim soruma yanıt verdiğiniz için ...

Yavaş yavaş çözmeye başladım...

Tarih: 5 Mayıs 2008, 20:37 - İp: 88.***.**0.5
  • 1