gotan
gotan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon A1 Kullanımı

merhaba a1 kulanımı nasıldır acaba tuş kulanımı gibi özellikleri

Tarih: 8 Şubat 2009, 22:10 - İp: 88.***.**7.83
subhuman
subhuman (üye)
Edirne / Amatör

bende de bir canon a-1 var ancak ilk filmimi bitirmek üzereyim bu makine ile.bildikelrini paylaşabilecek bir arkadaş varsa çok memnun olurum ben de...

Tarih: 13 Şubat 2009, 00:42 - İp: 78.***.**5.189
cekufb
cekufb (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba;
benim kullanacağım makina da Canon A-1... daha onceden hic manual bir makina ile çekim yapmamıştım yeni yeni merak sardım. Makina çok eski bir makina.... Fakat diger forumlardan da okudugum kadarıyla 1 numara deniliyor makina için... ancak nasıl kullanılır, ne gerekiyor, bunlar hakkında hic bir fikrim yok...
user manual buldum, onu ekliyorum umarım herkese yardımcı olur.
User manual - Canon A-1 buradan indirebilirsiniz.

Tarih: 13 Şubat 2009, 01:38 - İp: 88.***.**5.255
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Teşekkürler Subhuman ama neden dünya üzerinde başka format kalmamış gibi RAR dosyası bu?

Neyse, RAR dosyalarını açamayanlar http://download.gna.org/unrar/ adresinden ilgili dosyayı indirip derleyebilirler.

derlemek için komut şöyle olsa gerek :

make -f makefile.unix

sonuçta oluşan "unrar" isimli dosyayı arşivi açmak için kulanabilirsiniz. Ayrıca www.sourceforge.net sitesinden "unrarall" isimli projeyi de indirebilrsiniz.

Tarih: 13 Şubat 2009, 02:34 - İp: 85.***.**8.111
subhuman
subhuman (üye)
Edirne / Amatör

bu makinenin üzerindeki ae modlardan tv mode ve av mode ne işe yarar? bendekinde şu an tv de duruyor.av ye çevirirsem ne olur acaba? dosyayı ekleyen de cekufb,antika

#subhuman' tarafından 14.02.2009 19:47:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Şubat 2009, 19:36 - İp: 78.***.**2.128
cekufb
cekufb (üye)
İstanbul / Amatör

valla baska bır manual user bulamadım =)
eger bulursam mutlaka ekleyecegım =)))

Tarih: 15 Şubat 2009, 16:43 - İp: 88.***.**5.255
tyrung
tyrung (üye)
İstanbul / Amatör

Tv modunda enstantede öncelikli çekimdir. Perde hızını girersiniz gerekn diaframı kendisi söyler otomatikte ise söylediği diaframda çeker

Ae modunda diafram önceliklidir diafram seçersiniz döndürerek oda size enstantedeyi söyler otomatik te ise söylediği değerde çeker.

A L 2 10 deklanşçrün yanıdaki yazıalr.
hemen çekim
L=Kilitleme.Bassanızda çekmez, kimse bızıklamsın diye bu durumda bırkaın.
2/10= Selftimer bastıktan 2 veya 10 saniye sorna çeker.
Soldaki çıt çıt oynaayn sağa çektiğinzide altından beyaz nokta çıkan yerde açma kapama düğmesi.

Aldığınzı filmin asasını girmek için sardığınız kolun çemberinin orda parlalk bir tuş olur basarak çevirin 200 ise 200, 100 ise 100e getirin artık ne film aldıysanız.

Filmi sarmadan öncede altındaki tuşa asınki tırnakalr bıraksın filmi yoksa kopartırsınız.

Tarih: 7 Mart 2009, 02:30 - İp: 78.***.**8.104
muffyny
muffyny (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

makinaya karşıdan baktığında objektifin sağ tarafında küçük bir dikdörtgen vardır. Objektifin diyafram ayarı A(utomatic) de değilken onu objektife doğru itersen vizörde objektifin gerçek diyafram ayarını gösterir.

O yüzden fotoğraflarını çekmeden önce eğer enstantane öncelikli moddaysan buradan bir kontrol etmeni tavsiye ederim. Yoksa karanlık veya yanık çıkar.

Tarih: 22 Nisan 2009, 19:21 - İp: 88.***.**5.16
mehmetcihan
mehmetcihan (üye)
İstanbul / Amatör

http://tr.diplodocs.com/kullamin-kilavuzu-kilavuzlar/CANON/A-1-_E

Tarih: 27 Nisan 2009, 10:22 - İp: 78.***.**2.240
renklihayalet
renklihayalet (üye)
Kocaeli / Amatör

arkadaşlar türkçe kullanım kılavuzu bilen varsa link atabilir mi, önceden gönderilen link ölmüş.

Tarih: 14 Temmuz 2013, 00:50 - İp: 83.***.**7.249
  • 1