perfutkan
perfutkan (üye)
İstanbul / Doğa Fotoğrafçısı

Canon A-1

Siteye yeni katıldım. Önce bir dslr almayı düşündüm fakat Ali Ustayı ziyaretimden sonra analog bir makina almaya karar verdim. Kararım Canon A-1'di fakat bu sitede 1990dan sonra üretilen makinalarda sorun olmadığı bundan öncesinde sorunlar çıktığını yazmış bazı arkadaşlar bu makina 1978 model olduğuna göre aklıma şu soru geldi bu 1990 yılı her makina için geçerlimidir yoksa bazı makinalarda istisna varmıdır. Eğer yok ise önerilerinizi bekliyorum şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

Tarih: 28 Şubat 2012, 21:11 - İp: 92.***.**2.63
daramena
daramena (üye)
İstanbul / Amatör

Neden analog?

Tarih: 29 Şubat 2012, 15:12 - İp: 188.***.**6.82
perfutkan
perfutkan (üye)

neden ronaldo?

Çünkü 35mm (full frame) dslr bir makinaya vercek 10 milyarım yok çünkü otomatik focus af vs ile makinanın çektiği fotoyu bide photoshoplayıp bak bunu ben çektim diyecek kadar bu işten anlamıyor değilim ben fotoğraf çekmek istiyorum fotoğraflar değil bir milyon kız kulesi fotoğrafı çekmek istemiyorum bir tane çekip sonucunu merak etmek istiyorum... umarım yetmiştir...

Tarih: 29 Şubat 2012, 15:31 - İp: 92.***.**2.63
daramena
daramena (üye)
İstanbul / Amatör

Sorduk sadece. Neden bu kadar alıngansın. O zaman bir tane kız kulesi çek sende. Bir milyon taneye gerek yok bence. Bu arada 90 sonrası analoglarda da bazı problemler çıkabiliyor. Makinenin sorunsuz olduğunu üretici firmalar bile garanti edemezken gereksiz bir soru olmuş. Ayrıca mesela makinede değildir bilirsin. N70 ile de harikalar yaratabilirsin hafız :D

Tarih: 29 Şubat 2012, 15:47 - İp: 188.***.**6.82
daramena
daramena (üye)
İstanbul / Amatör

Bu arada ronaldodan daha kaliteli futbolcular olduğuna inanıyorum. reklamlarla bir yere gelmekle, alın teriyle gelmek arasında fark vardır

Tarih: 29 Şubat 2012, 15:49 - İp: 188.***.**6.82
perfutkan
perfutkan (üye)

kısa sürede aldığın uyarılarla karakterini belli etmişsin bu işten anlayanlardan yardım istiyorum üstadlardan 19 yaşındaki bir genç arkadaşımdan değil şimdi izin verirsen konunun seviye iyice düşmeden bir daha cevap yazmamanı rica edicem sen dslr aramalarına devam edebilirsin... Burası baştada yazdığı üzere anolog makinaların yeri...

Tarih: 29 Şubat 2012, 16:05 - İp: 92.***.**2.63
daramena
daramena (üye)
İstanbul / Amatör

Ara güler gelsin o zaman yardıma. 19 yaşındaki insan bi halt bilmez dimi :D Gülüyorum valla size. Uyarıların neden geldiği umrumda değil. Analog makineler hakkında da bilgin yoksa boş yere dolaşma buralarda. Dslr den daha karmaşık olur onlar. Ayrıca, üstad adam burda olmaz, sen üstadı yanlış yerde arıyosun :D

Tarih: 29 Şubat 2012, 16:21 - İp: 188.***.**6.82
daramena
daramena (üye)
İstanbul / Amatör

Bak sana bi tavsiye. Daha çok gençsin. Kendini birileriyle yarıştırmana gerek yok. Demişsin ki yardım istiyorum. Yardımına cevap yazdım teşekkür de etmişsin sağol. Ama bak mesele analog dijital meselesi değil. Üstad olmak istiyosan, bırak bu forum işlerini. Benim gibi kız kulesi çekmek isteyenler dolaşır burlarda :D Sen dağ bayır dolaş. resimlerini ekle burlara, bi sürü ara güler var zaten forumda, yorum yaparlar. ilk beğenen ben olcam merak etme :D

Tarih: 29 Şubat 2012, 16:29 - İp: 188.***.**6.82
hrhrhrheehe
hrhrhrheehe (üye)
Ağrı / Amatör

@daramena fotoğrafa resim diyosun, o halde senin ne işin var bu forumlarda?

Tarih: 1 Mart 2012, 19:29 - İp: 188.***.**7.232
perfutkan
perfutkan (üye)

@ismailozgenn bana yardım edin abi boşverin onu... cevap vermedikçe daha bir agresifleşiyor... Milleti bir hafife alma falan her cümlesi bayağı...

Tarih: 1 Mart 2012, 20:30 - İp: 217.***.**5.247
hrhrhrheehe
hrhrhrheehe (üye)
Ağrı / Amatör

Ben de pek eski sayılmam. Analog fotoğrafla ilgileniyorum şu sıralar yeni bi makine alıcam. Zenit ET kullandım, sürekli perdeden yana sıkıntı çıkarıyorduki 80 model bir makine. Biraz araştırma yaptım. Yeni model makinelerin daha dayanıklı, sağlam olduğu gözüküyor. Forumda bir arkadaşta canonlar hakkında metal işçiliğinin çok harika olduğunu söyledi. Benim fikrimce alacağın makina öyle pek de sorun çıkaracak bir makina değil.

Tarih: 1 Mart 2012, 21:48 - İp: 188.***.**2.166