zenitci
zenitci (üye)
Ankara / Amatör

Canon 3000v- Nikon F60

arkadaslar merhaba, amamtör fotografcılığa eskiden beri merakı olan ama daha yeni baslayan birisiyim. baslangıcta nikon f60 mı yoksa canon eos 3000vyi mi önerirsisiniz yada baska önerebileceginiz bir makina var mı

Tarih: 5 Mart 2007, 17:17 - İp: 88.***.**6.66
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Analog makine alma doğrudan dijital al.
Slr like iyi bir başlangıç olabilir örneğin panasonic fz 20 yada 30 fuji 9500 canon s2 veya s3 gibi..

Tarih: 5 Mart 2007, 18:37 - İp: 85.***.**2.79
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Bence de Burkay çok haklı.Doğrudan dijital alman iyi seçim olacaktır.Analog makina alarak sürekli otomatik çekimde kullanacaksan boşuna alma.Fotoğraf çekmeyi öğrenmek istiyorsan sonuçlara çabuk ulaşmak açısından ve çektiğin resimlerde ne yapmış olduğunu görmek açısından dijital biçilmiş kaftan.F60 ı pek bilmem ama 3000v makinaya hala sahibim.Seni başlangıç aşamasında biraz zorlar.Kiti ile gelen objektif te o kadar iyi değil.Bir sürü para objektiflere verme.Ben de analog makinalarımın hepsini rafa kaldırdım.Gıcır gıcır antika olmayı bekliyorlar.Burkay ın da dediği gibi Slr like tipi bir makina başlangıç için iyi olacaktır.Bence onları düşün.Kolay gelsin.

Tarih: 5 Mart 2007, 22:14 - İp: 88.***.**3.209
zenitci
zenitci (üye)
Ankara / Amatör

arkadaslar ilgini icin teskkurler ancak srl like makinalar butcem icin fazla suan o yuzden analogla baslamam daha uygun. 250ye Nikon F60 buldum ve yine aynı fiyata canon eos 500 buldum sizce hangisi daha iyi olur baslangıc icin

Tarih: 5 Mart 2007, 23:02 - İp: 88.***.**9.25
aybarsone
aybarsone (üye)
İstanbul / Amatör

Selam Zenitci.Tabi ki senin bileceğin iş.Eğer sıfır makina almayacaksan biraz daha araştırmanı öneririm.Çok daha uygun fiyatlara 2.el analog makinalar bulman mümkün.Ya da neden nick name in gibi bir zenit almıyorsun?.Öğrenmek için süper.40-50 ytl ye rahatlıkla alırsın.çok da doğal foto lar çekersin.Bu arada para biriktirir bir süre sonra dijital alırsın.Bence bir düşün.

Tarih: 6 Mart 2007, 10:59 - İp: 84.***.**0.138
zenitci
zenitci (üye)
Ankara / Amatör

aybarsone merhaba, 2 yıl zenit 122 kullandım dedigin gibi cok guzel cekimler yaptım ama artık biraz daha iyi bir makineye gecmek istiyorum. saol önerin icin

Tarih: 6 Mart 2007, 12:33 - İp: 88.***.**0.30
hainan
hainan (üye)
Adana / Amatör

Merhaba

F60 güzeldir. Canon'da 3000 serisi yerine 300 serisini daha çok tavsiye ederim. Size daha fazla imkan sunar. Yalnız kit lensi çok iyi değil. Hesaplı istediğiniz mm aralığında sigma bir lensle takviye ederseniz güzel sonuçlar alırsınız. Bende 300x kullanıcısıyım.

Bu arada şunu belirteyim çektiğiniz fotoğrafları banyo sonrası taratıyorsanız istediğin kadar yüksek çözünürlükte taratın diyin adamlar taramıyor ayrıca gerekli özeni göstermiyorlar ve fotoğraflar kötü çıkmış gibi görünüyor. Ben böyle fotoğraflarımı baskı yaptırdım ve sonuçtan memnun kaldım. Tabi hepsini basmak maliteylidir beğendiğiniz kareleri bastırırsanız fotoğrafı daha çok sevmeye başlarsınız. Doğrusu da aslında fotoğrafı elinize alıp bakmaktır en zevkliside budur

Görüşmek üzere.

Tarih: 6 Mart 2007, 15:40 - İp: 213.***.**9.178
ozgur2
ozgur2 (üye)
İstanbul / Amatör

dijital uzun vadede çoğumuzun varacağı nokta, ama düşük bütçeli bir çoğumuz şimdilik filme mahkum gibi, aslında film banyo ve baskısının dışarda ucuz olduğunu duymuştum herhalde bir çok şeyde olduğu gibi ülkemizde pahalı (zaman zaman ise abartı pahalı olabiliyor)

makine için benim tercihim f60
otofokus olmasin yeni de bir makine olsun diyorsanız, bulma imkanınız olursa pentax mz-m şiddetle tavsiye ederim. 122 den çok yumuşak bir geçiş olacaktır, k bayonet lens te çok.

Tarih: 6 Mart 2007, 17:32 - İp: 195.***.**4.194
zenitci
zenitci (üye)
Ankara / Amatör

arkadaslar ben de sizin gibi dusunuyorum tabii ki digitalin ekonomik ve pratiklik açısından çok avantajı var ama analog slrlerin de ayrı bir tadı var. çok teşekkürler yorumlarınız ve önerileriniz için. büyük ihtimalle tercihim F60 olacak.

Tarih: 6 Mart 2007, 18:27 - İp: 88.***.**0.30
mudof
mudof (üye)
İçel / Profesyonel Fotoğrafçı

bende anolok var deyişik zenit.fujika deyişik bikactane uygun fiyatlara verim

Tarih: 6 Mart 2007, 18:51 - İp: 88.***.**6.66
  • 1