burock_
burock_ (üye)
Bursa / Meraklı

Bursa’da Slr Makine Satan Yerler...

merhaba arkadaşlar. birkaç aydır sürekli fotoğraf çekmek istiyorum. fotoğrafçılıkla ilgilenmeye çalışıyorum. bu iş benim için gitgide bir tutkuya dönüşmeye başladı. fakat elimde digital bir bas-çek makine olduğu için çektiğim fotoğraflar beni tatmin etmiyor. ve tabiri caizse bu işim mutfağı olan manuel bir SLR makine ile işe başlamak ve bunun eğitimini almak istiyorum. internetten bazı marka ve model araştırmaları yaptım. hoşuma giden makineler oldu (canon a1) fakat bunları ne elime alma ne de inceleme fırsatım oldu. Bursa'da yaşıyorum ve ciddi anlamda SLR makine satan bir dükkan bilmiyorum (mesela hayyam gibi). bu konuda bana yardım edebilecek arkadaşlar varsa sevinirim. teşekkürler.

Tarih: 11 Ocak 2006, 11:58 - İp: yok
witch_ra
witch_ra (üye)
İstanbul / Amatör

slm bursada bu isteğine cevap veren bi yer bulup bulmadıgını merak ediyorum....

Tarih: 12 Ocak 2006, 16:07 - İp: 85.***.**4.46
puredark
puredark (üye)
Bursa / Haber Fotoğrafçısı

Arkadaşım merhaba...

Bursada bahsettiğin gibi ürün satan benim bildigim tek ye var heykelde TKM geçtikten vakıfbanka gelmeden once ilk aradan aşagı sap kirtasiye ve sokagın karşısında oteli geçtikten sonra bi çeşme war çesmenin tam karşısında bu tür malzemeler satan bir yer var ama fiyatlar istanbul hayyama göre vs ucuk birde ilgilenirsen aşağıdaki ürünlerimi satıyorum ve bende bursadayım

Zenit - E fotoğraf makinası
TAIR 135 mm MA f:2.8 objektif ve koruma kılıfı
Helios 44-2 58 mm f:2 objektif
1 adet UV filtre
1 adet turuncu 55*0.75 filtre
1 adet yeşil 55*0.75 filtre
Tumax M240Z 4 pilli Flash
Zenit ET fotoğraf makinası
Helios 44M 58mm f: 2 objektif
PO-PA marka su gecirmez fotoğraf çantası
Ve asıl güzellik zenit için bulunması nerdeyse imkansız olan 72 sayfa kullanma klavuzu ( B-E-EM-Photosniper ve TTL serisi için)

ben ve kız arkadaşım birlikte kullandığımız makinalardı fotoğrafa temelden başlıycak çiftler için ideal olabilir Bursa,Adana ve Mersinde Elden teslim yapabilirim. [email protected] bu msn adresinden ve [email protected] bu mail adresinden irtibata geçebilirsin. kolay gelsin

#puredark' tarafyndan 12.01.2006 18:02:43 tarihinde düzenlendi.

#puredark' tarafyndan 12.01.2006 18:08:36 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 12 Ocak 2006, 17:53 - İp: 85.***.**9.145
ercan_te
ercan_te (üye)
Bursa / Amatör

biraz geç bi cevap olacak ama heykelde durakların ordaki pasajlarda da iki yer var tamiratla uğraşan birisi görünür yerde diğeri onun hemen altında, alttaki yerde aynı zamanda siyah beyaz fotoğraflarını kendin bonyo edebiliyosun ama bu dediğim yerlerde denk gelmesi gerek fazla makine olmuyo genelde, bi de sönmezden aşağıya inerken solda bi yer var, yinede pasajın altındakini tavsiye ederim. baya ilgili bi abimiz.

Tarih: 14 Ocak 2006, 19:31 - İp: 85.***.**4.73
burock_
burock_ (üye)
Bursa / Meraklı

o abiye uğradım zaten dün. bayaa yardımcı oldu. kurs falan da veriyolarmış. bi yerden başlamayı düşünüyorum. minolta dynax 5 ile ilgileniyorum. bikaç yabancı siteden de araştırma yapıcam. forumlardan falan. büyük ihtimalle dynax 5 olucak. ama önerilerinize de açığım. ve bursada gitmediğim 2 dükkan kaldı. onlara da bi uğrayayım. olmazsa gelip istanbuldan yada internetten alıcam. hayırlısı... [>:D

Tarih: 15 Ocak 2006, 01:15 - İp: 85.***.**2.178
ercan_te
ercan_te (üye)
Bursa / Amatör

minoltanın o modeli hakkında fazla bilgim yok bişey söyleyemem ama bi fotoğrafçı minoltanın auto focus özelliği olan makinelerinin çok fazla pil tükettiğini o yüzdende fazla tercih edilmediğini söylemişti, istersen bu yöndede değerlendirirsin.
ben şahsen tamamen manuel makinalardan yana olduğum için canon A-1 arıyorum eğer rastlarsan ve haber verirsen sevinirim.
ii araştırmalar

Tarih: 17 Ocak 2006, 22:51 - İp: 85.***.**4.217
baranozis
baranozis (üye)
Bursa / Doğa Fotoğrafçısı

hmm eet o vakıfbank ın orda war ama çok pahalı gerçektende bende Bursa da oturuorm fakat İstanbuldan aldım , sanada Hayyam çarşısına gidip almanı tavsiye ederim.Oldukça çok çeşit ve alternatif seçenekleri war.Ayrıca bu kurslar hakkında bilgin warsa banada bildirirmisin , teşekkürler..

Tarih: 13 Şubat 2006, 17:57 - İp: 88.***.**8.44
  • 1