eycan
eycan (üye)
İstanbul / Amatör

Bugün Fotoğraf Makinesi Alıcam.

Arkadaşlar bugün fotoğraf makinesi alıcam hiç bir bilgim yok ama 2 aydır aklımdaydı 2 gün önce felan bu siteyi keşfettim fotoğrafları gördüm daha bir isteklendim.1500 TL e kadar bütçem var bana hangi makineyi önerirsiniz Teşekkürler.

Tarih: 27 Şubat 2011, 13:40 - İp: 78.***.**0.165
urun
urun (üye)
İstanbul / Amatör

ikinci el yada sıfır bir tercihiniz varmı? analog başlığı altında açmışsınız ama filmli düşünmüyorsunuz herhalde ? kompakt mı slr mi?

Tarih: 27 Şubat 2011, 14:38 - İp: 85.***.**5.61
eycan
eycan (üye)
İstanbul / Amatör

Hocam filmli felan bilmiyorum ama çok fena kafama koydum alıcam seviyorumda fotoğraf çekmeye ama kolay bişey olsun istiyorum film felan zor işler ileride belki.

Tarih: 27 Şubat 2011, 16:26 - İp: 78.***.**0.165
freestylegend
freestylegend (üye)
Denizli / Doğa Fotoğrafçısı

Öncelikle siteye hoşgeldiniz. Ne tür bir makine almak istiyorsunuz ? İlk önce buna karar verin bence. 1500 liraya slrde var slr like da var.

Tarih: 27 Şubat 2011, 16:33 - İp: 94.***.**1.183
eycan
eycan (üye)
İstanbul / Amatör

Hoşbuldum hocam işte bende sizden bunu yardımını istiyorum ya Ne önerirsiniz bilgim yok çünkü

Tarih: 27 Şubat 2011, 16:47 - İp: 78.***.**0.165
urun
urun (üye)
İstanbul / Amatör

şu durumda önerim 1500 lira gibi bir miktar harcamadan konu hakkında bilgi sahibi olmanızdır forumu iyice inceleyin özellikle çekim teknikleri üzerinde durun insanlar pişman olabiliyor bazen bu işe başladıklarına

Tarih: 27 Şubat 2011, 16:57 - İp: 85.***.**5.61
eycan
eycan (üye)
İstanbul / Amatör

İnceledim hocam fazla anlamış değilim ama çok fena heves ettim hevesimin kaçmasından korkuyorum teke tek destek alınabilcek biri olsa daha yardımı dokunurdu ama bulamadım öyle birini

Tarih: 27 Şubat 2011, 17:03 - İp: 78.***.**0.165
bitpire
bitpire (üye)
İstanbul / Amatör

Hevesinin kaçmasından korkuyorsan biraz daha bekle. Kaçarsa paran cebinde kalır hiç değilse.

Tarih: 28 Şubat 2011, 15:28 - İp: 213.***.**5.242
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

hep boyle, "dur ben hiçbişe bilmememe ragmen gidip bikac yuz lira harcayayım" diyemi hareket edersiniz?

Tarih: 28 Şubat 2011, 17:24 - İp: 78.***.**2.89
lazumm
lazumm (üye)
İstanbul / Amatör

Arkadaşlar merhaba
cok yenı bır uyeyım bende bir fotoğraf makinesi almak istiyorum ve bu fotoğraf makinesini hem normal günlük hayatta yanı tatıle gıderken falan kullanmak hemde iş için kullanmak istiyorum. Biliyorum ki aranızda profesyonel olan arkadaşlarda var ve bilgi vermek istemeyebilirsiniz sizin haklılığınıza bende katılıyorum ama işim gereği benim bu işi kendim yapmak zorundayım. İşim mücevherat ve ürünlerin çekimi için bir çadıra ve iyi bir fotoğraf makinesine ihtiyacım var bunun yanında daha neye ihtiyacım olduğu konusunda ve fotograf makınesı konusunda bılgı verırsenız sevınırım fotograf makınesı ıcın butce 2000 tl ye kadar olabılır canon tercihimdir cevaplarınızı beklıyorum
tesekkur ederim

Tarih: 28 Şubat 2011, 18:54 - İp: 85.***.**1.227
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

mucevherat cekimi fotograf ve ısık bilgisi yanında photoshop bilgiside gerektiren bir fotografcılık dalı.
bunu katalog haline getirmek içinde tasarımla ilgili bilgi sahibi olmalısınız.

tavsiyem bu işten anlayan bir profesyonelle anlasıp calısmanız, bu sekilde kısa vadede aldıgınız sonuctan memnun kalacagınızı dusunmuyorum..

bu surec içinde kendinizi fotografcılık konusunda geliştirr, photoshop ve tasarım programlarını kullanmayı ogrenir ardından bu işi yapabileceginize kanaat getirdiginiz noktada kendi fotograflarınızı kendiniz cekmeye baslarsınız.

sizin için iyi olan yontemin bu olacagını dusunuyorum.

Tarih: 1 Mart 2011, 18:22 - İp: 88.***.**8.140