burakerenn
burakerenn (üye)
İzmir / Amatör

Bu Makine Nasıl Düzelir?

Elimde Zorki marka eski bir fotoğraf makinesi var ( SLR değil ). Sorunu ise şöyle;

Makineyi sardığım zaman boşa sarıyor ve bu arada perde hiç hareket etmemekte. Perde hatta ortada takılmış bir şekilde (fakat hala kapalı) duruyor. Ama hiç bir çalışma belirtisi yok. Her ne kadar eski ve pozometresizde olsa makinemi çok seviyorum fakat bu makine eski haline gelebilir mi? Ayrıca Ankara`da bu işten anlayacak bir yer biliyor musunuz?

Tarih: 25 Mayıs 2005, 23:51 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

makinayı tamire verdinmi baktırdınmı eğer çalışmıyorsa rafa kaldıracaksın arkadaşım eskimakinadın kurtul san iyi makina tavsiye edebilirim.

Tarih: 26 Mayıs 2005, 13:56 - İp: yok
burakerenn
burakerenn (üye)
İzmir / Amatör

of adopro sen beni anlamayacaksın, ben de seni hala anlamıyorum. Baba yadigarı bir makine rafa asla kalkmaz. Çok da güzel makine ama yok sen bana nikon aldıracaksın kesin. Bense baba yadigarı zorki kullanacağım.

Tarih: 26 Mayıs 2005, 15:14 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili burakerenn,
Makinenin perdesi hareket etmiyor ve ve makine de kurulmuyorsa iş çok basit. Kurma kolunun altında kurma çarkları vardır bir tırnak bu çarklara takılarak senin kurma kuvvetinle makineyi bir sonraki pozu çekmeye hazır hale getirir.İşte bu tırnakları çarklara bastıran yaylar ya yerinden çıkmış yada artık tansiyonu düştüğü için işlevini yitirmiş.Menekşe sokakta Ali Değer ustayı ziyaret et.

Tarih: 26 Mayıs 2005, 22:26 - İp: yok
ugur photo
ugur photo (üye)
Ankara / Firma

burakerenn kardeş, burkay haklı..! o makineyi yapsa yapsa,ankarada ALİ DEĞER yapar! Tel:0312 2319079, hele baba yadigarı dersen, daha da bi özenir..!

ama sen makineyi yaptırsan da, gene adaproyu dinle, bi nikon al..!
saygılar
ugur

Tarih: 26 Mayıs 2005, 22:36 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

Sevgili uğur ,
Adopronun suyundan mıdır havasından mıdır bilinmez....Büyük ustad adopronun mutlaka bir bildiği vardır değil mi?

Tarih: 26 Mayıs 2005, 23:08 - İp: yok
tembeleryk
tembeleryk (üye)
Samsun / Amatör

ewet nikon al

Tarih: 27 Mayıs 2005, 11:02 - İp: yok
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

bu makinayla fazla uğraşma astarı yüzünden pahalıya mal olur ö yüzden yeni makina al.

Tarih: 5 Haziran 2005, 23:17 - İp: yok
nuri007
nuri007 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

makro murata katılıyorum hiç uğraşma antikayla benim kullandığım canon eos 50e +35-105 beraber vereyim sana 250€ [email protected]

Tarih: 10 Temmuz 2005, 22:31 - İp: yok
  • 1