siyahgül
siyahgül (üye)
Diyarbakır / Meraklı

Bu Acemiye Yardım Edin :)

ben amatör fotoğrafcılığa yeni merak saldım..nasıl bir fotoğraf makinası tavsiye edersiniz arkadaşlar...çok öyle ayrıntısı olsun istemiyorum basit ama işe yarayan bide fiatı uygun olursa sevinirim biraz fazla olduğunun farkındayım p

yardım edenlere çok teşekkürler şimdidenn

Tarih: 11 Ekim 2004, 19:03 - İp: yok
zaloglu
zaloglu (üye)
Gaziantep / Amatör

slm,öncelikle size bulunduğunuz şehirde Amatör Fotoğraf sanatı ile ilgili bir dernek varsa bir kursa gitmenizi tavsiye ediyorum.Dijital makinaların çoğalmasıyla SLR Manuel makinalar baya ucuzladı Canon veya Nikon SLR makinalarda bütçenize uygun makinalar bulabilirsiniz.Aynı markalarda ikinci el makinalar bulmanız'da mümkün slamlar.

#zaloglu' tarafından 13.10.2004 09:05:46 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 13 Ekim 2004, 09:05 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

nikon f55 olabilir analog istiyorsan.digitale sonra geçersin homer yayınlarının "doğada fotoğrafçılık"adlı kitabını al 10 milyon ondan çok şey öğreneceğinden eminim enstanteneden diyafram ayarlarına kadar her şey var.

Tarih: 13 Ekim 2004, 19:27 - İp: yok
siyahgül
siyahgül (üye)
Diyarbakır / Meraklı

cvp veren arkadaşlar;diyarbakırda pek böyle şeylere ilgi yok sanat merkezine gittim kurs falanda yokmuş,bi kaç fotoğrafcıya sordum doğru düzgün beni anlamadılar.şöyle siyahbeyaz kartlara falan kendim basmak istiyorum bunun için çok şeymi gerek?bide bende digital kodak cx6200 var bi işe yararmı?yoksa bahsettiğiniz makinalaramı bakayım(bulabilirsem)...teşekkürederim

Tarih: 14 Ekim 2004, 18:26 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

baskı işinden anlamam onun için sana baskı konusunda yardımcı olamıcağım için üzgünüm
ne zamandan beri kodak kullanıyorsun?bellil bir süre sonra o senin ihtiyaçlarını karşılayamaz.o zama dslr ye geçme ihtiyacı duyacaksın işte ihtiyaç duyduğun zaman kesinlikle NİKON D70

Tarih: 5 Kasım 2004, 23:20 - İp: yok
siyahgül
siyahgül (üye)
Diyarbakır / Meraklı

kodağı yeni kullanmaya başladım.Ama istediğim olmuyo
tavsiye ettiğin makinaya bakacam..baskı konusunu hallettim siyah beyaz istiyordum ben, karanlık oda, gerekli malzemeleri toplamaya başladım.İnşallah başarabilirim..
bu arada eski ikamet ettiğimiz yer olan çanakkaleye çok selam
oraların harika manzarası var
teşekkürediyorum

Tarih: 13 Kasım 2004, 00:10 - İp: yok
yigithan
yigithan (üye)
Bursa / Profesyonel Fotoğrafçı

Bende senin gibiydim bir sure once .. Eger hala almadıysan tek tavsiyem Canon eos 3000N piyasanın en ucuzu Anolog ve otomatik ayrıca CaNoN heryerde tepe tepe kullanırsın.. benim oyle cokta memenunum...

Saygılar...

Tarih: 29 Aralık 2004, 21:15 - İp: yok
sdigis
sdigis (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba arkadaşım.sana benimde ilk zamanlar kullandığım ve çok yararlandığım bir rus makinesi ZENİT 212 yi tavsiye ederim.sana ilk deneyimlerinde yardımcı olur bu makine.çok komplike bir makine değildir.olması gereken diyafram,enstantene,netleştirme gibi temel ayarları yapabilirsin.fiyatıda uygudur.sirkeci piyasasında 100 ytl ye bulabilirsin.pazarlık edersen dahada ucuza alabilirsin.başka yardım edebileceğim bişey varsa lütfen [email protected] ulaşabilrsin.eyvallah!

Tarih: 30 Aralık 2004, 17:34 - İp: yok
  • 1