demirgazi
demirgazi (üye)
Ankara / Meraklı

Bilgi İstiyorum

Minolta x - 700 model makinamın enstantane üzerinde P,A ve B seçenekleri var bunların ne olduğunu ve ne amaçla da kullanıldıgını birde P pozisyonuna aldığımda mercekten baktığımda sağtarafda ki ensatantane değerleri üzerine P harfi sürekli olarak yanıyor ve sönüyor ama diyaframı 16 ya getirdiğim zaman bu yanıp sönme olayı sürekli olarak yanar hale geçiyor bunların bana ne anlama geldiğini yazarsanız çok sevinirim

Tarih: 23 Aralık 2004, 00:59 - İp: yok
umutakdag
umutakdag (üye)
Ankara / Amatör

merhaba,
kardeş bunları burda sorarsan herkes bi cevap yazar kafan allak bullak olur.anladığım kadarıyla yeni başladın. fotoğrafçılarda "fotoğrafın f'si" diye bi kitap var al oku,çok faydası olur.x 700 doyurucu bi makinadır başka makina alma parana yazık.benim 3 tane makinem var hala minolta xg-9 dan vazgeçmiyorum.ben de ankara da yaşıyorum ve yardım istersen ara konuşalım.
saygılar selamlar
Umut Akdağ

#umutakdag' tarafından 23.12.2004 14:55:35 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 23 Aralık 2004, 14:59 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

sadece B ayarı ile bilgim var..
B,BULB ayarına anlamına geliyor.BULB da enstanteneyi sen kendin ayarlıyorsun daha doğrusu istediğin kadar pozlama yapabiliyorsun.(belli bir süresi vardır mesela:60 saniyeye kadar)bunu gerçekteştirirken de Makinanı BULB ayarına getiriyorsun ve deklanşöre ne kadar basılı tutarsan perde o kadar kapalı kalıyor ve deklanşörden elini çekincede pozlama sona eriyor...

Tarih: 23 Aralık 2004, 20:34 - İp: yok
  • 1