rosewell
rosewell (üye)
İstanbul / Amatör

Bilgi

canon 3000N makineye sahibim.

benim sorunum diyafram ve enstantane ayarlarını tutturamamakta. özellikle yeni doğmuş bir bebek üzerinde flaş kullanamayacağım için bu durumlarda çektiğim filmler dehşet kötü. sizden alacağım bilgilere ihtiyacım var. şimdiden teşekkürler...

Tarih: 26 Ocak 2006, 15:05 - İp: yok
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

bu konuda www.fotograf.net sitesinin eğitim bölümünde detaylı bilgiler var.istersen orayı bir oku anlamadığın yerleri gel burda sor cevaplayalım ...sevgiyle kal

Tarih: 26 Ocak 2006, 15:11 - İp: 85.***.**7.74
rosewell
rosewell (üye)
İstanbul / Amatör

ilginize teşekkür ederim... fakat şu anda sayfa açılmıyor...

Tarih: 26 Ocak 2006, 15:39 - İp: 85.***.**0.191
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Öncelikle yüksek ISO bir film seçin (örn.400 ISO) Makinenizin diyafram ve perde hızı önceliki çekim modları var sanıyorum. Ortamı mümkün olduğunca aydınlatın, perdeleri falan açın sonuna kadar. Enstantane öncelikli çekimi kullanırsanız, perde hızının 1/60 veya 1/30 gibi değerlerde olmasına, diyafram öncelikli çekimi kullanırsanız seçeceğiniz diyaframın karşılığındaki perde hızılarının yine yukarıda yazdığım değerlerde olmasına dikkat edin. Çekimi, bebeğin hareketsiz olduğu bir durumda yapıyorsanız ki zaten yeni doğmuş bebekler pek hareket etmezler, makinenizi sallamadan çekim yapmak için tripod da kullanmanız faydalı olabilir. Çekimi gece oda ışığında yaparsanız biraz daha zorlanabilirsiniz ve fotoğraflar biraz kırmızımsı çıkar.

Tarih: 26 Ocak 2006, 15:57 - İp: 85.***.**5.234
burkay
burkay (bilir kişi)
Ankara / Firma

şimdi baktım sorun yok..

Tarih: 26 Ocak 2006, 23:13 - İp: 85.***.**0.158
thalassa
thalassa (üye)
İstanbul / Amatör

selamlar, falaşınızın eğer kafası oynuyorsa birkaç - en düşük ev seviyesine indirin. flaşı tavana doğru tutun ardından snocaklıların diyafram enstantane aralıklarını kullanacak olursanız fotoğraflarınızda kırmızılık olmaz. tavandan yansıttığınız flaş ışığı bebeğinizin direk gözlerine gelmeyece şekilde yansıtmayı unutmadan yapınız . mesela dar açılı bir ojektif yerine dar açılı bir ama biraz uzaktan pozlayabilirsiniz bebeğinizi.Eğer dijital ortama taşıyabilirseniz photoshop benzeri bir program ile kalvin değerlerini değiştirebirilirsiniz fotoğrafınızın.Bu da bir çözümdür..

sevgiler

Tarih: 27 Ocak 2006, 04:07 - İp: 81.***.**6.240
  • 1