kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

Bayonet Farklı???????

yeni bir makine almayı dusunuyorum canon 300v veya canon 3000v.ama fıyat olarak 3000v daha cazip.ozelliklerini arastırdım metal bayonet,alan derinligi ön izleme gibi farkları var.sizce bunların bunların olmaması cok mu onemli?bi kac gun icerisinde almayı dusunuyorum bana yardımcı olursanız cok sevinirim.saygılarımla.....

Tarih: 16 Ocak 2006, 18:28 - İp: yok
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

merhaba kamuran76;
metal bayonet aslinda iyi bir ozellik..asinma sorununuz olmaz.eger devamli lens degistirecekseniz metal bayonet olmasini tercih edin.
...
alan derinligi tusuda onemli..cunku filmli bir makine kullancaksiniz ve yapacaginiz diyafram ayrının uygun olup olmayacagini bu tus ile onceden gorebilme sansiniz var.
sanirim yardimci olabildim...karar vermek herzaman zordur boyle konularda...
kolay gelsin,gorusmek ümidiyle...

Tarih: 16 Ocak 2006, 18:34 - İp: 85.***.**4.117
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

cok tesekkur ederim guronline....
ben fotografcılıga yeni baslıyorum.unıversitemız bunyesindeki bir kursa basladım benim bi sorum daha olacak.fotograflarımı yada fılmleri bastırmadan bilgisayar ortamına nasıl aktarabilirim?bunun için ne kullanmalıyım?ayrıca ıleride tele zoom objektif almayı dusunuyorum bu da plastık bayoneti etkilermi?
ilginiz için cok tesekkurler...

Tarih: 16 Ocak 2006, 18:40 - İp: 85.***.**9.9
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

kamuran76;
tekrar merhaba...filmlerini banyo ettirip dia tarayici ile bilg. na atarsin.ama dia tarayicilar cok pahaliydi.simdi ne kadardir bilemiyorum..yada filmlerini bastirdiktan sonra normal bir tarayici kullanarak bilgisayarina aktarabilirsin..
eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsan digital makine almani oneririm.
....
plastik bayonetin su eksi yönü var..fazla lens değişimlerinde aşınmaya uğrar ve sağlamlığını kaybeder..yerine tam oturmayan bir lens ile filmlerin yanabilir ya da flu çıkabilir..plastik bayonet iki lens değişiminde aşınacak mı.tabiiki hayır.ama makineni uzun vadede kullanacaksan metal bayonet olmasi daha iyi olur kanimca...
görüşmek ümidiyle...

Tarih: 16 Ocak 2006, 18:53 - İp: 85.***.**4.117
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

tekrar cok tesekkur ederim guronline...cok yardımcı oldun.ben kocaeli'de canon eos 300v 28-105 lens buldum (490milyon).guzel bi indirim yaptırarak onu almayı dusunuyorum ileride de bi dia tarayıcıl alabılırım herhalde.yanlıs bakmadıysam fiyatlari 120 milyondan baslıyo.ama ne kadar performanslı olur bilemem.yardımınız için cok tesekkur ederim.....gorusmek uzere....

Tarih: 16 Ocak 2006, 19:33 - İp: 85.***.**9.9
guronline
guronline (üye)
Yurtdışı / Amatör

ok..
simdiden hayirli olsun..gule gule kullan.. [>:D

Tarih: 16 Ocak 2006, 19:37 - İp: 85.***.**4.117
magzed
magzed (üye)
Balıkesir / Amatör

dia tarayıcı için yanlış bakmışsınız, bilgisayar a aktarıp o diaların keyfini sürmek istiyorsanız epson marka iyi bir tarayıcı almanız lazım 300 dolara da var 600 e de.

Tarih: 16 Ocak 2006, 23:41 - İp: 85.***.**6.63
kamuran76
kamuran76 (üye)
Kocaeli / Amatör

tesekkur ederim magzed ben mesela internette(deppo.com) soyle bi urun buldum.CANON CANOSCAN LIDE 80 DIA TARAYICI-A4 (259.29 YTL) sence bu urun benim istediklerimi yaparmı?yani performansı ne kadar olur?.....saygılarımla...

Tarih: 17 Ocak 2006, 12:07 - İp: 85.***.**9.9
Film
Film (üye)
İstanbul / Amatör

Size 300v yi tavsiye ederim

Tarih: 21 Şubat 2006, 17:48 - İp: 85.***.**8.241
  • 1