elo_
elo_ (üye)
Bursa / Amatör

Başlangıç :)

Ben fotoğrafçılığa yeni başlayacak olanlardanım ve makine konusunda önerilere ihtiyacım var . Başlangıç için ideal makine hangisidir bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum .teşekkürler )

Tarih: 19 Mart 2011, 00:11 - İp: 195.***.**8.27
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

Ne tip bir makina istediğinizi ve bütçenizi söylemeniz lazım, bir ne tür çekimler yapacaksınız...

Tarih: 19 Mart 2011, 07:39 - İp: 78.***.**1.219
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

makina markası ve modeli vermek biraz bariz kaçar ama hobi olarak düşünüyorsan şuanda fiyatı 750 ile 1500 arası canon,nikon ve sony marka yarı profesyonel makinalar başlangıç için idealdir.

Tarih: 19 Mart 2011, 07:42 - İp: 188.***.**8.186
elo_
elo_ (üye)
Bursa / Amatör

Hobi olarak düşünüyorum 1500 tl ye kadar digital prof diyebileceğim bir makine istiyorum ama dediğim gibi herhangi bir bilgim yok.arkadaşımda canon eos550d var ama sadece günlük çekim için kullanıyor ben ilerleyen zamanlarda bir kursa başlamayı planlıyorum ona göre bir makine almam gerek sanıyorum.

Tarih: 19 Mart 2011, 13:10 - İp: 195.***.**8.27
kerempekin
kerempekin (üye)
İstanbul / Amatör

D550 üzerinde bir makinaya ihtiyacınız olacağını düşünmüyorum. İleride lenslere yatırım yaparsınız.

Tarih: 19 Mart 2011, 14:18 - İp: 78.***.**1.219
ensiledims
ensiledims (üye)
İstanbul / Amatör

ikinci el bi nikon d80 işinizi görür. hiç bişey bilmeden gidipte bütün paranızı sıfır bi makinaya yatırmanın hiç bi manası yok. yarı prof almanıza da gerek yok. yarı proflarla hiç vakit kaybetmeyin. gidin bi d80 alın. önce kendinizi fotoğrafı tanıyın daha sonra zaten, gerçekten ne yapmak istediğinize karar verip istediğiniz yolda ilerlersiniz.

Tarih: 19 Mart 2011, 16:44 - İp: 85.***.**7.125
senolyilmaz
senolyilmaz (üye)
İstanbul / Amatör

Siz zaten bu işe merak salmışsınız belli illaki alacağım diyorsanız alın sizin dediğiniz makina ihtiyacınızı fazlasıyla görür

şu bir gerçekki bu tür makinalar da hangisini alayım iyidir demenin cevabı inan yok

benim için en iyi marka "leica" dır mesela ama almaya gücüm yetmez bu yüzden hemen yükseklerde uçmak gerekmez dediğiniz makina size hem amatörlükte hemde profesyonel liğe adım atmaya çok ve çok yardımcı olacaktır.

Tarih: 20 Mart 2011, 01:30 - İp: 81.***.**3.227
elo_
elo_ (üye)
Bursa / Amatör

eveet herkese çok teşekkür ediyorum bugün okulumuz fotografcılık klubunden arkadasımla görüştüm.(ufat) ve canon ae-1 veya a1 alma yönünde bir konuşma geçti şimdide fotoğrafçı bir tanıdıkla konuştum o da başlangıç için önerdi fakat analog bir makine kullanımı nasıl olur çekimi nasıldır hiçbir fikrim yok en azından digitalleri biraz biliyordum. siz nasıl tavsiye edersiniz? makineye bakınca hafif nostaljik insana ayrı bir duygu veriyor

Tarih: 11 Nisan 2011, 20:23 - İp: 195.***.**8.27
alisany
alisany (üye)
Tekirdağ / Amatör

canon ae1 ve ya a1 bulabilirseniz uzun süre çekim yapabilirsiniz. Ancak fiyatları yine de çok ucuz değildir başlangıç için. zenit,minolta,practica bir makina edinebilirsiniz. öğrenme açısından dijitalden kat kat faydalı olur.

Tarih: 11 Nisan 2011, 23:18 - İp: 88.***.**2.93
  • 1