kedimsi
kedimsi (üye)
Ankara / Meraklı

Arka Komut Halkası... ?

Arkadaşlar bir de Canon'lardaki arka komut halkası ne işe yaramakta?
Teşekkürler...

Tarih: 3 Mart 2006, 00:23 - İp: yok
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

sorunu anlayabilsem yardımcı olacağım ama biraz daha açabilirmisin?

Tarih: 3 Mart 2006, 00:35 - İp: 85.***.**1.21
burfak
burfak (üye)
İstanbul / Amatör

sanırım bahsedilen şey makina eldu tutulduğunda sağ baş parmak ile kontrol edilen büyükçe bir kontrol tekerleği.

eğer doğru anladıysam bu tekerlek o an bulunduğunuz moda göre çeşitli ayarlamalar yapmanızı sağlıyor. mesela manuel M modundayken bu tekerler diyafram ayarını kontrol ederken, deklanşörün yakınındaki küçük tekerlek de enstantane hızını ayarlıyor. böylece görevler iki ayrı parmağa dağıldığından daha kolay oluyor hayat.
bazı başka modlarda da EV ayarını kontrol etmenizi sağlıyor.
umarım yardımcı olabilmişimdir.

burak

Tarih: 3 Mart 2006, 15:05 - İp: 212.***.**2.40
kedimsi
kedimsi (üye)
Ankara / Meraklı

Tekrar merhabalar....
burfak bey dogru anlamissiniz.Verdiginiz cevap ta yeterli oldu, tesekkur ederim bunun icin, applemac bey; ilginiz icin ayrica tesekkur ederim.

Tarih: 3 Mart 2006, 16:13 - İp: 85.***.**5.249
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

bende teşekkür ediyorum ama burfak arkadaşıma.. anlamama yardımcı olduğu için

tabi sizede teşekkürünüz karşılığında ve komut halkasını öğrenmeme vesile olduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum

Tarih: 3 Mart 2006, 19:19 - İp: 85.***.**8.41
kedimsi
kedimsi (üye)
Ankara / Meraklı

Burfak arkadaşımıza applemac arkadaşımızın anlamasına yardımcı olduğu için ayrı bir teşekkürü borç bilmekle birlikte zat-ı alime teşekkürüm karşılığında ayriyeten arka komut halkasını öğrenmesine vesile olduğum için bana teşekkürü borç bilen applemac arkadaşımıza bu kibarlığından dolayı müteşekkirliği borç bilirim.
Sürç-i lisan eylediysek affola.(Allah Allaaaaaaaaaaaaah!!!Tutmayın beni kitap yazacam)

Tarih: 3 Mart 2006, 21:41 - İp: 81.***.**4.35
applemac
applemac (üye)
Konya / Amatör

vallaha ansiklopedi bile çıkar böyle bir cümleden

Tarih: 4 Mart 2006, 00:20 - İp: 85.***.**8.41
  • 1