sercan85
sercan85 (üye)
İzmir / Amatör

Analoga Geçtim Ve Sonuç...

Arkadaşlar çok oldu kendisi konuyu açalı ama Stahl'ın "Yeni aşkım 12xp" sinden çok etkilendim eskiden dijital varken hayatta uğraşılmaz dediğim analogu özledim ve yeni bilgilerimle uygulamak istedim

Zira en son elime aldığımda fotoğrafçılık adına hiçbirşey bilmiyordum.

Hemen kemeraltından 100isoluk fuji film aldım çektiğim tüm fotolar çıktı ama 19 poz çekip daha fazla beklemeye dayanamadım ve filmi sardım ve banyoya verdim
Sanki hiçbiri çıkmayacakmış gibi bir his, güvensizlik vardı içimde ama %100ü çıktı.

Babamın kıbrıstan aldığı nerdeyse 30 senelik Yashica Fx-3 ve Yashica ML 50mm f:2 ile çektim.
Vizör kocaman ama çok net değil ama müthiş zevk verdi.

Özellikle makinanın sağlam ve küçük yapısı çok haz veriyor plastik çok az kullanılmış. Diyafram ve netleme halkası hala ilk günkü gibi ve sert-sağlam.

Sonucu sizlerle paylaşmak istedim öyle sıradışı şeyler olmasa da umarım beğenirsiniz:

Bunda üsküdarda yarım saat kalabildiğim için bu şartlarda çekebildim arkası fazla parladı, bulutlu bir deseni isterdim açıkçası..

Başlık yetmediği için analoga geçtim dedim yoksa kısmen geçtim diyecektim

Fotoğrafları lexmarkın 3'ü 1 aradasının tarayıcısıyla taradım, biraz kayıp oldu tabi ki.. Silik geçişlerin olduğu yerler bozuk gözüküyor ama hemen hemen renkler aynı.

#sercan85' tarafından 11.02.2009 21:15:55 tarihinde düzenlendi.

#sercan85' tarafından 13.04.2009 01:52:37 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Şubat 2009, 23:34 - İp: 78.***.**3.198
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Minolta 404si + Minolta 50mm F1.7 + Fujifilm ISO 100 negatif

Noritsu Koki QSS 32_33'ün 6 MP'lik orijinal taramasının %33 oranında küçültülmüş halidir.

#antika' tarafından 19.06.2009 00:45:47 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 19 Haziran 2009, 00:31 - İp: 85.***.**8.251
muyi67
muyi67 (üye)
Zonguldak / Amatör

evet dostum fotoğrafların profesyönel denecek kadar güzel bide filmli fotoğraf bi başka oluyor değilmi bende senin gibi filmli makine tutkunuyum doğrusu çektiğin fotoğraflar çok güzel

Tarih: 13 Şubat 2010, 11:16 - İp: 85.***.**1.179
mémo...!!!
mémo...!!! (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba öncelikle belirtmek istiyorum ki sercan85 fotoğrafların çok güzel gerçekten yani üzerinde emek olduğu belli. Dijitaller gibi beğenmedim sil bi daha çek değil ciddi çalışmalar Bende bir zenit 12 aldım ama daha pek kullanamadım çünkü film almaya vaktim olmadı alır almaz ilk makaramdan çıkanları paylaşmak isterim bende. Birde anladığım kadarıyla izmirde yaşıyorsun sercan85. Sana önerim kemeraltındaki hamza rüstem fotoğrafçılıktan tarihi geçmiş dia alıp onunlada çekmen diayla tadı başka oluyor bence Nasıl derler ışığınız bol olsun

Tarih: 4 Ağustos 2010, 17:37 - İp: 88.***.**5.28
tesfiyeci
tesfiyeci (üye)
Manisa / Amatör

Slm sercan kardeş bende uzakda deil Turgutludayım. fotograflarını gördüm hepsi harika. Ben rus mallarıyla calışıyom Zenit, Zorki. Feed. Hemen bi rangefinder al daha zevkli oluyo. Fotograf merakın ve hobin için sizi kutlarız. tesekkürler iyi çalışmalar

Tarih: 4 Ağustos 2010, 20:57 - İp: 78.***.**1.156
alperkaya1
alperkaya1 (üye)
İçel / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Ağustos 2010, 09:59 - İp: 88.***.**9.51
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Minolta 505si + Minolta 24-105 F3.5-4.5 + Fuji Superia 100

Tarih: 27 Eylül 2010, 17:53 - İp: 78.***.**8.242
handsome
handsome (üye)
İstanbul / Amatör

..merhaba..bence analog hastaları biraraya toplanmalı..işin kolayına kaçmak moda şimdi..nasılsa son teknoloji makina..photoshop var,hdr var..var babam var..dilediğin hale getir çektiğin kareni..peki nerede doğallık!?...yok!..elimde 20 nin üzerinde analog makina var..canon a-1,ae-1,at-1,zenit et,zenit ttl,fed-5,miranda sensorex ee,olympus om-10 ve hatta 50 li yıllardan kalma pigeon!..(300 enstantane,müthiş bir zevk..)ayrıca bir-iki de tlr var elimde ama 6x6 film bulmak zor gibi..ben derimki,zamanını ayırabilecek bir analokolik ) arkadaş öncülüğünde biraraya [email protected] mail adresim..görüşelim..yazışalım..saygılar..

Tarih: 2 Ekim 2010, 23:56 - İp: 78.***.**8.240
kheer
kheer (üye)
Hatay / Meraklı

babamın minolta sr 101'ini aldım.önünde minolta 50mm 1.4 var.fuji film takıp çoğunlukla portre olarak çekimleri yaptım.
genellikle güzel fotoğraflar çıktı.bir kaç tanesinde odaklama ve netlik problemi yaşamışım.
pozometrede çalışmıyor bu ara.pilini değiştirdim hareketli ibre hiç tepki vermedi.gerçi pilden de tam emin olamadım.

çelimler sırasında da 1.4 le çok uğraştım.çok güzel sonularda verdi.keskinlik ve derinlik çok güzel.

sadece banyo ve tarama istediğim halde tam tersi oldu.banyo ve 10x15 baskılar geldi.

bu 10x15 lerden beğendiğim bir kaç tanesini ekliyorum.tabii 10x15 baskılardan evdeki çok fonksiyonlu yazıcının taraycısıyla tarayarak gönderebiliyorum.

Tarih: 28 Kasım 2010, 18:15 - İp: 88.***.**8.92
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Bizim bi tarafimiz eksik kalmasin aman diyerekten Fuji 400 superia-xtra and Nikon F80 ve nikkor 50mm f 1.8 uclemesi.Ve Leyla...

#ozansan' tarafından 06.12.2010 18:11:03 tarihinde düzenlendi.

#ozansan' tarafından 06.12.2010 18:17:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Aralık 2010, 18:03 - İp: 221.***.**6.23
kty
kty (üye)
Yurtdışı / Firma

mükemmel üclüyü kurmussunuz, tebrikler

Tarih: 8 Aralık 2010, 05:00 - İp: 91.***.**7.98