flaneuse
flaneuse (üye)
Eskişehir / Amatör

Analog Seçimi Önemlidir?

Analog almaya karar vermiş durumdayım. Elimde üç seçenek var; Zenit 11, Zenit 122 ve Sigma Mark 1. Fiyatları çok çok makul. İnsanlar genelde Zenit tavsiye ediyorlar oysa Sigma bana öyle yerlerde sürünen bir makina gibi gelmedi. Siz bu konuda nasıl bir görüşe sahipsiniz? Hangisi beni daha az uğraştırır?

Tarih: 5 Ağustos 2010, 23:54 - İp: 88.***.**2.17
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

af mekanizmasına sahip bir analog almanızı tavsiye ederm. minolta modellerine bakabilirsiniz. canon 500n gibi bir model olabilir yada.
70-80 liraya zenit alacagınıza 150 liraya af mekanizması olan bir makine alın.

Tarih: 6 Ağustos 2010, 02:43 - İp: 92.***.**3.238
antika
antika (üye)
İstanbul / Meraklı

Kriterler :

1. SLR
2. AF
3. Kendinden flaşlı
4. P, A, S, M modları ( Canon terminolojisinde A=Av S=Tv )

Bu kriterlere uyan marka sayısı belli Minolta, Pentax, Canon ve Nikon. Bunların 80'lerin sonundan itibaren çıkardıkları SLRlar AFli, 90lardan itibaren büyük çuğunluğu kendinden flaşlıdır. Çok ucuz birkaç model dışında hepsinde PASM modları vardır. Nikon haketmediği kadar (yaklaşık %50) daha pahalıdır, o yüzden onu listenin sonuna alıyorum.

Tarih: 6 Ağustos 2010, 10:44 - İp: 78.***.**8.242
flaneuse
flaneuse (üye)
Eskişehir / Amatör

'gaijin' teşekkürler, düşündüm de haklısınız sanırım. Zenit ya da Sigma gibi uğraştırıcı makinelere 50-60 lira vermektense, Canon AE-1 Program almayı tercih ediyorum ediyorum sanırım.

Tarih: 10 Ağustos 2010, 15:27 - İp: 88.***.**5.179
ozansan
ozansan (üye)
Yurtdışı / Reklam Fotoğrafçısı

Nikon f80 yada 90 da olabilir yada 100.f80 Ucuz ve gayet kullanisli bir makinadir.Kasasida neredeyse D90 ile ayni ebatlarda sadece boyu biraz basik.Ben 220 dolara sifir aldim ama 2.eli 80 dolar falan.

Buda Fuji Xperia 400 filmden bir ornek

#ozansan' tarafından 16.08.2010 04:30:23 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 14 Ağustos 2010, 14:34 - İp: 221.***.**6.23
alperkaya1
alperkaya1 (üye)
İçel / Amatör

Uyarı

1. Forumda yazılan mesajlardan tamamen üye sorumludur.
  2. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
  3. Konu açmadan önce forumu aramanız önerilir. Bir birinin benzeri konular silinecektir.
  4. Konunuzu, ilgili ve sadece tek bir bölüme açın.
  5. Konunuzun başlığını, sorunuzla ilgili özet bir cümle olarak belirtin. "Acil..., yardım.., buraya bakın..., makine alacam kararsız kaldım..." şeklindeki konular silinecektir.
  6. Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz.
  7. Site tanıtımı, reklam, satış ve satın alma ilanı şeklindeki mesajlar silinecektir.
  8. Özel mesaj sistemi ya da mail üzerinden dosya ve bilgi paylaşımı talebi içeren mesajlar silinecektir.
  9. Programların crack ve seriallerini dağıtmak, crack, warez, hack benzeri sitelerin tanitimi kesinlikle yasaktır.
  10. Telif hakları kanunu kapsamında; kullanma klavuzu, görüntülü belge veya dökümanların yayınlanması, bu belge ve dökümanları barındıran sitelere link verilmesi kesinlikle yasaktır.
  11. Herhangi bir kullanıcının kişisel bilgilerini yayınlamak ve özel mesaj sistemindeki bir konunun foruma taşınması kesinlikle yasaktır. Rahatsız edici mesajları olduğunu düşündüğünüz üyeyi site yönetimine bildirin.
  12. Foruma konu açan ve cevap yazan her üye yukardaki kuralları kabul etmiş sayılır, aksi davranışlar üyelik iptaline neden olur.

Tarih: 17 Ağustos 2010, 09:40 - İp: 88.***.**9.51
  • 1