arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

Analog Makinaya Objektif Almak

Şimdi elimde bi emektar canon eos3000 im var, üzerinde alındığında bulunan 36-76mm objektifi var , şimdi ben fuji s9500 almayı planlıyodum ancak bikaç arkadaş analog iyidir vb diyerek kanıma girdiler bende eos3000e yeni bi objektif almayı düşündüm;

-şimdi bu makinaya takılıcak objektif illa canon markamı olmak zorunda?
-canon olmıcaksa bile alıcağım objektifte benim makinama uyması için bulunması gereken özellik vb nedir?
-yada canon objektifler içinde bile uymıcak olanlar varsa yine benim makinama uyması için gereken özellik vb nedir?

okuduğunuz için teşekkürler, sorularıma yanıt bulmama yardımcı olursanız çok sevinirim , teşekkürler...

bide son minik soru canon eos3000 hakkındaki fikirlerinizi alabilirmiyim acaba nasıl bi makinadır vs.. tekrar teşekkürler

Tarih: 28 Şubat 2006, 23:27 - İp: yok
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

merhaba, bilgim dahilinde olanı Canon 3000 serisi giriş seviyesi slr makinalarıdır. Ben dijital bir makinaya geçmeni tavsiye ederim. Her seferinde film banyo baskı ya para ödememen için...

filmli makina için ise canon uyumlu bir objektif kullanmalısın, orjinal kullanman tavsiyemdir.

Tarih: 1 Mart 2006, 13:24 - İp: 213.***.**2.146
çırakf55
çırakf55 (üye)
İstanbul / Meraklı

arkadaşlar bir sorum var
diyafram ile enstantene arasında ne fark vardır
yalnız lütfen bu işten hiç anlamayan birine anlatıyormuş gibive yabancı terimler kullanmadan
teşekkürler

Tarih: 1 Mart 2006, 15:55 - İp: 85.***.**4.116
arda.ates
arda.ates (üye)
İstanbul / Amatör

teşekkurler yorumun icin meraklisi, bende digital düşünüyorum artık.. bihesap yaptımda her yıl bi dslr ye denk banyo faturası ödeyebilirmişim

Tarih: 1 Mart 2006, 16:46 - İp: 85.***.**3.138
photoman
photoman (üye)
İstanbul / Meraklı

Kardeş aynen sen digital al banyo baskı film parası derken... çok meşakkatli iş parasıda cabası,hem çektiğini görmüossun bazen bi kare yerine olmamıştır belki deyip 3 kare çekiossun ,ben mesela sabırsızım bide ilk başta çektiğim fotoğrafı hemen görmek için geri kalan pozları ölesine harcadığımı bilirim.... sen digitalden şaşma ama bence dslr al slr kullandıysan sonradan slr like sana yetmeyebilir...

Tarih: 3 Mart 2006, 10:57 - İp: 85.***.**0.165
  • 1