balikadam
balikadam (üye)
Ankara / Amatör

Analog Digiye Çevriliyomu.. Yardım

analog makina digitale çevrilirmi nasıl??? makinam f601 nikon MAKİNAM VAR.. OLURMU..

Tarih: 25 Haziran 2005, 11:59 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Bunun mümkün olabileceğini pek sanmıyorum çünki dijital makinelerde film yerine Sensör var ve bu sensör syesinde fotograf hafıza kartına aktarılıyor . Analog makinenin aksmı ise dijital makineden çok daha farklı mantık olarak aynı ama parçaları farklı dünya üzerinde bunu denemiş kesin birileri vardır ama analog makineyi tabiri caizse amelyat edip tüm organlarını çıkarıp içine başka şeyler koymanın pek bi anlamı yok yenisi alman kafi bence f601 de dursun eğer maddi imkanın varsa birde dijital SLR al ben öyle yapıyorum.
Aslında kısacası Analog makineyi dijitale çevirmek için herhangi bir kit yok. İyigünler

Tarih: 28 Haziran 2005, 19:57 - İp: yok
macromurat
macromurat (üye)
İstanbul / Firma

selam balikadam senin söylediğin gibi anolok makina leica makinalarda mümkün değil dijitale çevrilemezler ama büyük format makinalar için dijital bek ler üretildi ama oldukça pahalı en ucuz olan bek 10 bin€ ama senin gibi düşünenler için çekmiş olduğun dia veya siyah beyaz filmi veya negatif filmi taratıp dijital ortamda oynama şansına sahipsin.umarım yardımcı olmuşumdur.

Tarih: 3 Temmuz 2005, 00:52 - İp: yok
  • 1