1_root_1
1_root_1 (üye)
Sakarya / Amatör

Analog Bir Makina Alıcam Tavsiyeler

merhabalar analog bir makina alıcam bana tavsiyelerinizi yollarmısınız ne almalıyım

Tarih: 27 Temmuz 2005, 22:46 - İp: yok
ekurtulus
ekurtulus (üye)
Eskişehir / Meraklı

slm bende minolta 505 si super var cok memnunum ama kullanma kılavuzu japonca tam cozemedim ama sana garanti ederim ki mukemmel fotolar cekiyor geniş acim 75-300 telem ve filtrelerim var bunlar sayesinde resimlerim cok ama cok guzel varmı analog makıne gibisi..

Tarih: 28 Temmuz 2005, 11:18 - İp: yok
enderender
enderender (üye)
Kırklareli / Reklam Fotoğrafçısı

merhaba arkadaşım....herzaman söylediğim gibi bu iş bütçe işi,maddiyat işi...senin ayırabileceğin bütçe ne kadar? önce onu belirtmelisin...zaten ondan sonra bu sitede sana yardım etmek isteyen bir sürü yardımsever bulursun...
en az 500 YTL'yi gözden çıkarmalısın.

Tarih: 28 Temmuz 2005, 12:31 - İp: yok
1_root_1
1_root_1 (üye)
Sakarya / Amatör

haklısın bu konuda bütce işi fotograf sanatını çok seviyorum ama simdiye kadar fırsat olmadı başlangıcta
bütce konsuna gelince 350 ytl kadar peşin param var + kredi kartı kullanabilirim

Tarih: 28 Temmuz 2005, 13:13 - İp: yok
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Ben şubatta eos 300v kit almıştım. Kit objektifi berbat ötesi. O yüzden üç beş makara çekimden sonra makineyi sattım. Daha sonra nikon f75 aldım. Nikon f75 , 300v ye göre oldukça ileri bir makine. Alabilirsen uzun süre seni idare eder. F75 gövdeye sigma 28-135 asp.if macro objektif aldım şahane bir kombinasyon oldu çok memnunum. Bana toplam 550 ytl ye maloldu.

Eğer eos serisi almayı düşünüyorsan 300x al. Çünkü fiyat 300v ile aynı ve daha yeni bir model. Body olarak 190 euro ya sirkeci de sıfır olarak bulabilirsin. Üzerine de eğer canon lensler pahalı geliyorsa sigma lens tavsiye ederim. Sigma lensler oldukça kaliteli olmasına rağmen fiyat olarak çok uygun ve çok geniş bir lens seçeneği var. 28 mm den başlayan bir lens sanırım senin için uygun olur. Sigma lens fiyatları için www.tetris.com.tr ye bakabilirsin en uygun fiyatlar buradadır.

Tarih: 28 Temmuz 2005, 13:28 - İp: yok
okyanus.
okyanus. (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Enriko sen benim forumumda hayyamda makine aldığım yer var klasfotomarket derken şimdi de o dükkanın sahibi mi oldun. Lütfen daha dürüst ol. Dükkan sahibiysen bunu doğrudan söyleyebilirsin. Sanki makine almış çok memnun kalmış da orayı tavsiye ediyor gibi numara yapmana gerek yok.

Tarih: 1 Ağustos 2005, 15:24 - İp: yok
maminci
maminci (üye)
Malatya / Doğa Fotoğrafçısı

Bu site fotoğraf gönüllülerinin bilgi alışverişinde kullandığı bir ağ olmalı, ticaret reklamı yapılan bir yer değil; çıkar amaçlı kullanılması hoş değil..

Tarih: 5 Ağustos 2005, 18:21 - İp: yok
nuri007
nuri007 (üye)
İstanbul / Stüdyo Fotoğrafçısı

arkadaşım bende sana uyan iki mak. var canan eos 50e+ 35-105mm le beraber 450 ytl veya canon a1+50mm 1.4f beraber 275 ytl ikiside temiz ve problemsiz ler

Tarih: 7 Ağustos 2005, 16:33 - İp: yok
balikadam
balikadam (üye)
Ankara / Amatör

ben bir mail gönderdim nikon f601q hem forumda hemde seri ilan 135mm makinalar bölümünde var.. set halinde tüm ihtiyaca cevap verir amatör ve profesyonel.. bi düşün göz at

Tarih: 24 Ağustos 2005, 17:18 - İp: yok
balikadam
balikadam (üye)
Ankara / Amatör

bende nikon f601 full set var ilanımı görmüşsündür.. satabilirim

Tarih: 25 Ağustos 2005, 15:12 - İp: yok
huseyinsak
huseyinsak (üye)
İstanbul / Meraklı

"amazon.com" eğer internetten alışveriş yapmaya güveniyorsan, (ki bu site yurt Türk bi site değil eğer yanlış hatırlamıyorsam Amerikan sitesi) gir bir bak kurcala foto. mak. çok ucuza alacağın makineler var.
Sana tavsiyem eğer almaya karar verirsen sakın ama sakın malını gümrüğe sokma, malını kargo ile al. Eğer gümrüğe sokarsan işin dahada uzayabilir. Kargo nun pahalı tutacağını zannetmiyorum en fazla 50 dolar. Gine bir bak bu siteye.

Tarih: 26 Ağustos 2005, 15:28 - İp: yok