headloong
headloong (üye)
İstanbul / Meraklı

Analog Almak İstesem Ne Almalıyım?

Merhabalar, fotoğraf makinaları hakkında çok iyi bilgi birikimine sahip değilim, Canon powershotA630 kullanıyorum ve SLR bir makinaya geçme zamanımın geldiğini düşünüyorum. Digital SLR alabilme potansiyelim yok. 300-400 lira arası bir bütçe ile ikinci el bir body ve objektif almak zorunda kalsaydınız ne tercih ederdiniz, nereden alırdınız..teşekkürler

Tarih: 2 Ocak 2009, 13:57 - İp: 88.***.**4.70
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

DSLR ye geçmek için maddi potansiyelim yok diyorsunuz ama 500 YTL ye iyi kötü ikinci el bir DSLR alırsınız. Eğer maddi olanağım yok diye SLR alıyorsanız bence fikrinizi bir daha gözden geçirin derim. Biraz daha bekleyip 400 YTL nin üzerine biraz daha para koyun ve bir DSLR alın bence. Hatta belki 400 YTL ye bile Hayyam pasajında birşeyler bulunabilir. Kredi kartına taksit yaptırarak da DSLR alabilirsiniz.
Ancak özellikle Analog makinalara ilginiz varsa (benim gibi) o zaman durum değişir tabi. Aslında yarın bir uğrayacağım Hayyama, isterseniz sizin için küçük bir araştırma yapabilirim.

Tarih: 2 Ocak 2009, 15:15 - İp: 78.***.**5.148
headloong
headloong (üye)
İstanbul / Meraklı

cevabınız için teşekkürler, aslında dslr bir makina istiyorum ancak fiyat konusunda dslr'lerin durumu ortada. hayyam'a daha önce gitmedim sanırım öncellikle oraya bakıp fiyat/performans araştırması yapmalıyım. kredi kartı ile taksit yapıyorlarsa 1000 liraya kadar çıkabilirim ..bu yazının konusu dslr oldu galiba

Tarih: 2 Ocak 2009, 15:57 - İp: 88.***.**4.70
t_yaman
t_yaman (üye)
İzmir / Amatör

Bence de Hayyam pasajına mutlaka uğrayın ve fiyat araştırması yapın. Hayyam da kredi kartına taksit yaparlar ancak vade farkı koyarlar, pazarlığınızı ona göre yaparsınız zaten. Çok iyi ikinci el makinalar olabiliyor, üstelik dükkan garantili alacağınız için, sorun çıkarsa muhattabınız olur. Hayyamda fiyat araştırırken bütün dükkanlara uğrayın ancak girişin hemen alt katındaki Free Lens, Vehbi Beye sonra 2. kattaki Bozdağ Fotoğrafçılık Resul Beye ve Odak Fotoğrafçılık Mustafa Beye mutlaka uğrayıp bir fiyat alın. Bahsettiğniz paraya mutlaka düzgün bir DSLR bulunur.

Evet bence de artık bu yazının konusu DSLR oldu :-)

#t_yaman' tarafından 02.01.2009 16:51:09 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 2 Ocak 2009, 16:35 - İp: 78.***.**5.148
  • 1