barmen89
barmen89 (üye)
İstanbul / Amatör

Amatör Makina

okul da fotograf dersi alıcam ve bunun icin bir makinaya ihtiyacım var. Yeni bir kullanıcıyım ve ekonimik bir model arıyorum, onerilerinizi bekliyorum

Tarih: 7 Mart 2007, 10:24 - İp: 212.***.**6.2
adem yener
adem yener (üye)
İstanbul / Amatör

merhaba barmen89 öncelikle yeni başladıgın için giriş seviyesinde ve uygun makul makinalar önerebilirim mesela cano eos 3000v kit lensi ile birlikte 400 ytl civarı veya nikon bakmak istersen nikon f60 modellerine bakabilirsin yanılmıyorsam bir arkadaşım sirkecide kit lensi ilebirliktre 375 ytl'ye almıştı tabiki peşin. eger daha uygun makinalara bakmak istiyorsan ikinci el makinaları önerebilirim sirkecide hayyam çarşısına bakmanı önerebilirim birde 2.el alırsan 250-280 ytl den fazla para harcama derim hayyamda en uygun ikinci el fiyatlarını bozdağ fotografçılıkta bulabilirsin ben genelde hep ordan temin ederim (reklam yapmak istemedim ama konu öyle gelişti)

Tarih: 7 Mart 2007, 12:23 - İp: 88.***.**5.100
hindoglu
hindoglu (üye)
İstanbul / Amatör

sen analog yada dijital belirtmemene rağmen arkadaşlar seni analog makinalara yönlendirmekte.Bence hiç eline analog almamışken dijital almanı tavsiye ederim.Olympus marka uygun fiyatlı amatörlerle bu işe başlayıp NIKON yada CANON cu olabirsin.

Tarih: 30 Mart 2007, 22:40 - İp: 88.***.**1.63
ozgur2
ozgur2 (üye)
İstanbul / Amatör

ülkemizde filmli makinaya para veripte boşuna kazık yemeyin, üzücü ama gerçek belkide 5. el olan bir makinaya esnaf arkadaşlar afaki fiyatlar söylüyorlar, çok ekstrem bir makina değilse alacagınız en fazla 100-150 lira bir bütce ayırın derim makinaya,okul için ise tam manuel bir model işinizi görür,

Tarih: 6 Nisan 2007, 17:50 - İp: 195.***.**4.194
mustafa_ozdag
mustafa_ozdag (üye)
Antalya / Meraklı

Ben de dijital makinemin yanında bir analog SLR alayım biraz uğraşayım diye düşünüyorum Zenit 12 XP düşündüm.Ama bana esnaf fiyatı 135 YTL olarak söyledi.Canon AE-1 e ise geniş açı ve tele objektifi ile yaklaşık 200 YTL dediler.Bu fiyatlar sizce nasıl? Ya da başka modeller tavsiye eder misiniz? Çünkü açıkcası hem teknolojisi eskimiş ve kaçıncı el olduğu belirsiz bir makineye çok para vermek istemiyorum.

Tarih: 7 Nisan 2007, 01:25 - İp: 88.***.**5.180
winnerboy
winnerboy (üye)
Ankara / Amatör

canon uygun gibi ama zenite 135 ytl cok fazla bence(60 ytlden fazla vermeyin derimyanında 44-2 helios 58mm f2 objektifle birlikte)

Sonucta her iki makinede iyidir sizi görür genel anlamda.manuel oldukları için fotoğraf cekmeyi en kalıcı ve temel şekilde öğrenebilirsiniz ayrıca tamamen mekanik oldukları için tamirini kendiniz bile söke taka yapabilisiniz o yüzden manuel makine ile fotoğrafcılık yapmanız yada başlamanız cok avantajlı olur.

Tarih: 7 Nisan 2007, 10:53 - İp: 85.***.**8.3
ozgur2
ozgur2 (üye)
İstanbul / Amatör

7430, zenit biraz pahalı, ae-1 uygun gibi,
burdan fiyatlar hakkında ahkam kesmemiz yadırganabilir, ama filmli makinaların geneli eşsiz, hiç bir yerde bulunamayan makinalar değil, o gün de gelecek ama gün o gün değil

Tarih: 10 Nisan 2007, 09:12 - İp: 195.***.**4.194
  • 1