hayabusa80
hayabusa80 (üye)
İstanbul / Amatör

Acil Yardım Nikon F70d,f80d Ve F90x

Arkadaşlar ben yeni üyeyim ve hayatımda ilk defa bir slr makina alıcam Nikon F70D ve F80D yi yeni olarak almamı mı yoksa temiz bir F90X bulup almamı mı?tavsiye edersiniz.Fotografların kaliteli olması bakımından bu makinalar arasında bir fark var mı?Örneğin Nikon F70D alıp üzerine 50 mm F/1,4D lens taktığımda çekilen fotoğraf makinaların kalitesi Nikon F90X yada F80D ile çekilen fotoğraf makinaların kalitesinden farklı mı olur?Analog Slr almamdaki maksat Macro,manzara ve sabit duran yani enstantene hızı gerektirmeyen çekimler yapmayı düşünüyorum bunlar için gereken lensleri alıcam inşallah

Tarih: 30 Ekim 2005, 00:51 - İp: yok
gediz-
gediz- (üye)
İzmir / Amatör

Merhaba arkadışım,enstantene kullanmıyacaksan bu makinaların hepsi optürötörlü yani yazdıkların.bence bukadar para saymadan önce bu makinalara bir süre fotoğraf kursu almanı öneririm,enstantene ve diyafram terazesinini kapmadan bence karar verme makina için,ensantene durağan çekimler içinde gereklidir,enstantene diyaframdan gelen ışığı pozlama süresini konral eder,buda fotoğrafında farklı etkiler yapmanı sağlar,sanatsal çalışmalarda çok kullanılır,sadece obje koyup çekicem diyorsan enstantenede bu zincirin bir halkası....slr makina alıyosan hangi çekim yaparsan yap enstantene kullanacaksın ama otomatik ama manuel,bol şans.

Tarih: 2 Kasım 2005, 01:18 - İp: yok
ercanicke
ercanicke (üye)
İstanbul / Amatör

f80d aldım cok memnunum ama yeni baslayanlar için ideal bir makina değil cok ozelliği var bunlar yeni baslayan için zorluk cıkarıyor.daha dusuk bir makina ile bu işe baslayıp kursa gitmeni tavsiye ederim

Tarih: 2 Kasım 2005, 11:30 - İp: yok
cunuvar
cunuvar (üye)
İstanbul / Amatör

Bence yeni başlayan birisine naçizane tavsiyem,otomatik bir makinadan çok manuel bir analog almanı tavsiye derim.
Fotografçığın temelini bu makinayla daha iyi öğrenileceğini düşünüyorum.Başlangın olarak şayet bulabilirsen nikon fm,fm3
serisinden bir f.makinası sana çok faydalı olur

Tarih: 3 Kasım 2005, 03:14 - İp: yok
Film
Film (üye)
İstanbul / Amatör

Size nikon f80 ni tavsiye ederim tabi f90x daha iyi bir makinadır ama üretimi bitmiştir.

Tarih: 21 Şubat 2006, 19:09 - İp: 85.***.**8.241
  • 1