canosayan
canosayan (üye)
Ankara / Meraklı

3ehnt-e

evde çok eski bir fotograf makinamız var. yakın zamanda ben bir film takıp denedim. daha çekilen resimleri görmedim ama çalışmayan bir parçası yok gibi. bu makina hakkında bilgi almak için internette aradım . ama çıkan sonuçlar pek okuyabildiğim dilde değil.

evde eskiden kalma modern fotograf sanatı diye bir kitap vardı. onuda okudum. ama zaten belli başlı şeyleri anlatıyordu.
makinanın modeli 3EHNT- (aslında n harfi ters ama ben karakter haritasında şluan aramıyorum sanırım rus kökenli)

bu ise bir başka siteden bulduğum resmi.

bu makine hakkında ayrıntılı bilgisi olan benimle paylaşmak isteyen var mı?

Tarih: 23 Ağustos 2008, 14:31 - İp: 88.***.**0.173
bruuc
bruuc (üye)
Kocaeli / Amatör

Teşekkür ederim cevabınız için. İlk makaranın hepsinde vardı. O zaman dediğiniz gibi büyük ihtimalle kapakta sorun oldu. Bir fotoğrafçıya perdeden olabilir mi acaba sorun dediğimde, "perdede sorun olsa siyah çıkardı beyaz değil" dedi bana.

Tarih: 7 Mayıs 2010, 19:11 - İp: 85.***.**4.147
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Perde açılmıyor olsa siyah çıkardı elbette Yanılmıyorsam sizdeki makinenin perdesi kumaş olması lazım. Çelik perdelilerde daha az olur ama kumaş perdede uzun yıllar sonra bazen ışık kaçırma görülebiliyor diye biliyorum.

Ama ilk makarada var, sonrasında yoksa muhtemelen kapaktır sorun.

Tarih: 7 Mayıs 2010, 19:49 - İp: 217.***.**6.112
ayferangel
ayferangel (üye)
Yurtdışı / Amatör

Bu fotoğraf makinesi bende de var yazıları silinmedi ama sana atmam biraz geç olacak.

Tarih: 5 Eylül 2011, 23:24 - İp: 85.***.**1.20
zeze-0
zeze-0 (üye)
İzmir / Amatör

ben de bu makinadan aldım geçenlerde. ilk filmimi de bitirdim. bi tanesinde beyazlıklar var, diğerlerinde yok. şöyle;

http://www.fotopya.com.tr/Photo.aspx?memberPhotoID=107645&Photoname=DENEME

neden olabilir?

#zeze-0' tarafından 10.10.2011 10:09:52 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 10 Ekim 2011, 10:09 - İp: 212.***.**6.206