ex_change
ex_change (üye)
İstanbul / Amatör

... :::hayyam Çarşısı:::...

Merhaba arkadaşlar, bu gün bir gezi yaptım kendi başıma ve sirkeciye gittim, hayyam çarşısına orada analog mak. fiyatlarını öğrendim. Kimi uçtu, kimisi normal fiyatlar söyledi... Şöyle kendi büççemde bir kaç mak. tespit ettiim.. NİKON F65,70,80,90 gibi.. ben bu iş'de hiç profesyonel deilim. Güzel sanatlar fakültesi fotoğraf böl.'üne girmek istiyorum.(kursuna gidiyorum). Amatör biri için sizce benim bu mak.'lar içinde veya başka mak. arasında amatör birisi için en uygunu hangisi olabilir... Fiyatları max. 650 veya 700 YTL arası şartıyla...

Sanırım bazı üni. Portfolyo istiyor, O nun için gerekli...

Şimdiden ilginiz için çook teşekkür ediyorum...

Tarih: 31 Temmuz 2006, 21:54 - İp: 85.***.**1.112
djembe
djembe (üye)
İstanbul / Amatör

Kendi isteği ile üyeliği silinmiştir.

Tarih: 1 Ağustos 2006, 09:59 - İp: 85.***.**6.173
ex_change
ex_change (üye)
İstanbul / Amatör

Analog'mu yoksa şimdiden Dijitalemi geçsem???

Tarih: 21 Ağustos 2006, 17:22 - İp: 85.***.**1.170
ceyhun79
ceyhun79 (üye)
İstanbul / Firma

BENDE digatal olmalı makinan çünkü şu an kodak başka kimse fil üretmiyor fujı de film üretimini durdurduğunu açıkladı 1-2 yıl içinde kodak ta üret,imi durdurur 1000-1200 ytl arası verebilirsen sony h-2 veya h-5 belki de panasonic fz-5 veya veya fz-30 önerebilirim seni fazlasıylada mutlu eder diye düşünüyorum daha geniş konuşmak istersen ayrıntılı [email protected]

Tarih: 21 Ağustos 2006, 17:37 - İp: 85.***.**8.109
hkan
hkan (üye)
İstanbul / Meraklı

analogtan vaz gecmemk lazım bence dıgıtal her seyı cok kolaylastırsada sansa fırsat vermıo bence..hem analogta cektıgın fotoları dıaları epson marka yazıcıyla dıgıtalede cevırebılırsn cok daha kalıtelı olur(bence)sectıgın makınalardan f80 ıyı ama canonada bak

Tarih: 22 Ağustos 2006, 15:48 - İp: 213.***.**1.2
ex_change
ex_change (üye)
İstanbul / Amatör

Birşey daha soracakdım bu gün Mimar sinan üni. atölye oolarak gittik 10-15 kişi sınava girdi. Koskoca kurs'da sadece ben fotoğraf bölümünü istiyorum. Ve sadece kurs deil üni'nin çevresindeki arkdaşlarada sordum Kimisi iç mimar kimisi Grafik kimisi resim bölümünü istiyor neden fotoğraf bölümü için kimse girmiyor bi nedeni warmı acaba?? Konuyla lalakası olmaya bilir ama kusura kalmayın Bilgi paylaşdıkca büyür....

Tarih: 22 Ağustos 2006, 17:15 - İp: 85.***.**1.170
timuruk
timuruk (üye)
Samsun / Amatör

canon eos3 almak istersen eğer bende var 700YTL ye bırakırım. güzel sanatlar okuyacaksan sana analog makine lazım çünkü orada hep filmlerle uğraşacaksınız digitalle eğitim verilmiyor...

Tarih: 31 Ağustos 2006, 20:30 - İp: 85.***.**4.173
emiryuksel
emiryuksel (üye)
Kayseri / Amatör

öncelikle ayırabileceğini söylediğin bütçe ile alacağın Digital makineler elbetteki var ama sen fotoğraf sanatı ile uğraşacağım diyorsan daha yüksek fiyatlara çıkman lazım.
eğer ki bölüm okuyacaksan,ki öyle diyorsun,analog makine elbette ki tercih edilecek seçenektir.
ayrıca bu bütçe ile çok iyi filmli SLR bulursun.
önerim nikonun F ailesinden bir üye.ben F3 kullanıyorum ve çok da memnunum.
her türlü ışık koşulunda çok iyi sonuçlar veren pro bir alet.ağır ama herkesin bir kusuru vardır değil mi?

Tarih: 24 Ekim 2006, 19:25 - İp: 88.***.**4.33
hünkar
hünkar (üye)
İstanbul / Amatör

hey ilk renkli filim çıktığındada herkes siyahbeyaz filmlerin üretilmeyeceğini söylemişti. Ne oldu bu kadar büyük bir pazar payını göz ardı etmediler ve günümüze kadar gelip hala üretiliyor. Bunlar Ticari politika bence 10 senede 20 senede sonra film hala olur korkmayın. ex_change sana tavsiyemde bu açıklamadan sonra tabiki analog olur digital fotoğraf ruhsuzdur. Hiç bir zevk vermez sana versede anlıktır çabuk söner bu zevk.Fotoğrafı çekeceksin filmi bekleyeceksin ne çıktı diye merak edeceksin bu bile çekim sonrası en büyük merak ve beklentidir. Makinaya gelincede Canon EOS 300 EOS 30 VE 33 VEYA 50 MODELLERİNE BAK ÖLÇÜM SİSTEMLERİ çok iyidir. Nikonda ise f65 f80 tavsiye ederim f90 veya 90x seni
n için çok profesyonel olur makinaları çözemeyebilirsin buda seni fotoğraftan soğutabilir. Hadi kolay gelsin. Hayyam çarşısındada tavsiye edeceğim yer var veya oranın www.yenigibi.net adresine gir fiyatları gör makinalrı gör tanı ilgi al kolay gelsin

Tarih: 3 Kasım 2006, 20:22 - İp: 85.***.**4.165
iizzeett_t
iizzeett_t (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

Merhaba ben de Fotoğraf bölümüne hazırlanıyorum. Geçende yeni bir makine lens ve çanta aldım. Makinem Nikon F100 hayyamda iki tane temiz F100 var dı biri bende digeri 3. katta odakfoto da satılmayı bekliyor. Ben 600usd ye aldım ve çokk temiz di digeride temiz fakat 650usd belki 625usd ye alırsın f100 öyle böyle bir makine değil çok professionel lens olarak yeni bi Nikkor 24-85 D aldım buda çok iyi bi lens bunuda kdv dahil 600usd ye aldım. Bu fiyatlar bence en iyi fiyatlar. Daha ucuza kaçma özellikle de lens konusunda.

Birşey merak ettim ex_change kursa nereye gidiyorsun?
Mimarsinan nasıl bir okul düşüncelerin neler?
Ben 9 Eylül e hazırlanıyorum.

Tarih: 6 Kasım 2006, 12:39 - İp: 85.***.**6.34
by_phtogpr
by_phtogpr (üye)
İzmir / Amatör

Şuna bi bak
Nikon f60+28-80 nikkor objektif---> Aşırı temiz

Tarih: 18 Kasım 2006, 17:42 - İp: 85.***.**4.225
  • 1