fotoguy
fotoguy (üye)
Ankara / Meraklı

Uzaktan Kumanda,canon Eos 30d İçin

Canon EOS 30D için kablosuz uzaktan kumanda arıyorum.
Marka/Model tavsiyesi verir misiniz?

Tarih: 13 Haziran 2007, 01:53 - İp: 85.***.**3.235
fotoguy
fotoguy (üye)
Ankara / Meraklı

Kimseden ses çıkmamış
Kendim öğrendiklerimi söyleyeyim.
Hayır yok; çünkü 30D üstünde kızıl ötesi yok.
Wireless adaptörü takarak kablosuz iletişim kurmak mümkün ama şimdilik gereksiz; çünkü US'deki maliyeti bile 300$ civarı.

Orjinal Kablolu kumandası (TR) 50€ civarı.

JIANISI RS-C3 marka/model kablolu kumanda 50YTL ye satılıyor.

Açıkcası Jianisi'yi almayı düşünüyorum.

Farklı pil kullanmanın makine için çok zararlı olabileceğini biliyorum; fakat bu sadece deklanşör için bir kablolu kumanda. Orjinal olmamasının bir zararı olmaz diye düşüyorum? Sizce?

Tarih: 18 Haziran 2007, 02:27 - İp: 85.***.**9.238
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Canon kumandada fişin yerinden kolay çıkmaması için bir plastik halka var.
Fiyat farkına değmez derseniz diğerini alın.
Teknik olarak bir fark yok, zaten çok basit bir cihazdır.

Tarih: 22 Haziran 2007, 22:51 - İp: 85.***.**6.166
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

bence hepınız yanlıs bılıyosunuz...ewet orjınalınde yok kablosuz kumanda ama cok yenı cıkan bır aparat var ctesı ıstanbuldaydım baktım ınceledım..gazos kapagı kadar ufak ınce bısey makınada takılı kumandasıda elde..hemen fıyat ne dıyceksınız ama katalog evde yarın gelırken getırırım detay bılgı ve fıyatını ırtıbat numaralarını vs yazarım.kendıme almak ıstıyorum..tavsıyede ederım..400d kullanırken ailecek resım cekılecegımız zaman trıpota takıp kumandada elde ıste dının pozu vermek gıbı guzel bısey vardı ve hosuma gıtmıstı ama 30d ye nıye koymamıslar anlamadım?

Tarih: 26 Haziran 2007, 12:18 - İp: 88.***.**1.168
canguler
canguler (üye)
Ankara / Amatör

30D için WiFi adaptörü vs. var. Toplam maliyeti 300$ civarı. Bahsettiğiniz şey bu değildir heralde.

Benim anladığım, yine kumanda yerine takıan küçük bir aparat var. Bu aparat üzerindeki kızılötesi alıcı sayesinde kumanda ile komut olabiliyor ve aldığı komuta göre makineye, tıpki kablolu kumandadaki düğmeye basıldığında olduğu gibi komut veriyor. Aslında basit ve akıllıca. Ama pahalıdır.

Bir öğrenseniz tam olarak en olduğunu, çünkü bu gün alacaktım kablolu kumandyı, şimdi durdum.

Tarih: 26 Haziran 2007, 13:00 - İp: 85.***.**6.34
radayhan
radayhan (üye)
Bursa / Amatör

ewet arkadaşlar dedıgım kumandayı satan fırmanın adresını buldum sn cangulerın dedıgı tarzda bısey galıba bızzat takıp denemedım ama guzel bıseye benzıyor fıyatını sormadım ama 300usd gıbı cılgın bı fıyat degıldır heralde. www.kamerithalat.com.......0212-5120763......

Tarih: 29 Haziran 2007, 16:39 - İp: 88.***.**1.168
  • 1