eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Tripot Ve Canta Tavsiyeniz?

arkadaslar gecenlerde bir DSLR sahibi olma sansina erdik :D D50 aldim, simdi de canta ve tripot almak istiyorum, gidip alacaktim ama dedim once burdaki arkadaslara bir soralim bir bildikleri vardir
hangi marka tercih etmeliyim? Ankara'da alabilecegimiz neresi var uygun fiyata?
ha bir de SD kart alacagim yeni 1GB dusunuyorum, yeri burasi degil ama onun icin de bir tavsiyeniz var mi?
simdiden tesekkurler, insallah diger arkadaslara da faydali olur cevaplariniz

Tarih: 31 Ağustos 2006, 13:21 - İp: 81.***.**7.8
meraklisi
meraklisi (üye)
İstanbul / Meraklı

ben manfrotto 190clb ve 141rc kafa aldım tripod çantası manfrotto orj 70cm ve boyun askısı manfrotto ...

tavsiye ederim çok memnunum :D

Tarih: 31 Ağustos 2006, 13:41 - İp: 88.***.**9.145
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Manfrotto oldukça iyi bir tripod, boyunuzdan biraz daha yüksek olmasında yarar var, yokuş aşağı yerlerde faydalı oluyor. 055prob galiba biraz daha uzun. Çeşitli kafalar var. kullanım amacınıza göre seçersiniz. Manfrotto biraz pahalı olmakla birlikte kullanınca fiyatına değer olduğunu anlıyorsunuz.
Kartların çok hızlı olmasına pek bakmayın, birçoğu makinenizin yazma hızından daha hızlı olabilir, o açıdan fayda getirmez, ancak bilgisayara aktarırken hız işe yarar, o da ne kadar önemli ? fiyat farkına değermi ?

Tarih: 1 Eylül 2006, 02:30 - İp: 85.***.**9.13
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

manfrotto fiyat olarak gercekten yuksek
peki makineyi tripota yan sekilde baglamak icin illa ki kafa almamiz mi gerekiyor? yani amator tripotlarda bu sekilde baglamak icin bir apart var mi? ben Weifeng almayi dusunuyordum, profesyonel olanlar biraz pahali geldi.
http://www.ugurfoto.com/urun_ay.asp?devam=2&id=28
buradaki WF3770 ya da 3750 modellerinden birini dusunuyordum. bunlar nasil?
kart meselesi halloldu, bir arkadas Toshiba 1GB hediye etti yeni makine aldik diye

Tarih: 1 Eylül 2006, 11:12 - İp: 81.***.**7.8
_speed_
_speed_ (üye)
Yurtdışı / Amatör

madem ankarada yasiyorsunuz www.tripodfoto.com buraya bakmanizi oneririm kizilayda YKM magazasinin arkasindaki sokakta

Tarih: 1 Eylül 2006, 15:43 - İp: 83.***.**9.189
gorkemkgo
gorkemkgo (üye)
Bursa / Meraklı

Merhaba Eray,

Çanta seçmeden önce www.cambags.com a bakmanı öneririm. Burada tüm çantaların fotoğrafları var. Bende bu aralar bir tane almayı düşünüyorum. Lowepro ve Tamrac fena görünmüyor.

Tarih: 27 Eylül 2006, 06:28 - İp: 85.***.**1.0
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

gorkem cantayi alali birkac hafta oldu, yine de tavsiyen icin tesekkurler
Lowepro Nova AW 1 aldim, guzel canta, isciligi saglam. makinenin uzerindeki lensin disinda bir tane daha lens alir, ama ikinciyi kucuk ise alir.

Tarih: 27 Eylül 2006, 11:57 - İp: 81.***.**7.8
  • 1