nottebjk
nottebjk (üye)
Bursa / Amatör

Tripod Ve Kumanda

slm
kendime tripod ve kumanda almak istiyorum ama bu konuda pek bi bilgim yok .yani hangi kriterlere dikket etmem gerek vs..
nikon d 80 kullanıyorum bana önerebileceğiniz bi model varsa lütfen iletin. çokta pahalı bşy olmasın pls.. şimdiden tşklr..

Tarih: 5 Ekim 2009, 00:33 - İp: 85.***.**9.133
drego
drego (üye)
Kocaeli / Amatör

en iyi tripod taşıyabildiğin tripoddur. kumanda için de makinenizin kullanım klavuzuna bakınız.

Tarih: 6 Ekim 2009, 00:05 - İp: 85.***.**6.165
mustafausta1
mustafausta1 (üye)
İzmir / Amatör

Selam,
Tripod veya monopod alacaksan öncelikle kullanacağın en büyük (ağır) lensle birlikte makinanı taşıyabilecek olması gerekir.
Kolay kurulup, toplanması da önemli bir etken olmasıyla birlikte eğer her zaman yanında taşıyacaksan hafif olması da gerekli.
Marka olarak Manfrotto, Digipod, Slik, Vanguard gibi markaları sıralayabiliriz. Tabii bunların dışında da birsürü marka yer almaktadır. Fiyat aralığı da 35 TL ile 1,000 TL arasında değişmektedir. Yine bu fiyat aralığının üzerinde fiyatlandırılan tripodlar da mevcuttur.
( Sen ne olur ne olmaz kendine bir de monopod alırsan daha sağlıklı olur. Tripod'u her zaman her yerde kullanamayabilirsin. )

Kumandalar konusunda da, kablolu ve kablosuz kumanda mevcut. Bu konuda da piyasada en sorunsuz çalışan ve ucuz olan marka "POTTIX " olarak biliyorum.

Saygılarımla,

Tarih: 6 Ekim 2009, 16:51 - İp: 84.***.**6.9
gaijin
gaijin (Objektif)
İstanbul / Meraklı

kablosuz kumanda alırsanız, flaş kızagına takılıp kumandayla alıcı verici ilişkisi olanları dusunmeyın derim..flaşı kullanamıyorsunuz bu durumda
sacma bir durum oluyor buda.
makinnin kumanda girişine takılan kablsuzlar var bildigim kadarıyla onlar en uygun olanları...
kablolular tabiki daha ucuz..

ebayda turkiye fiyatının 5 te 1 ine kadar ucuz fiyatlara bulunabiliyor,bedava kargo cabası,şimdiye kadar yurtdısından kargo konusunda hiç sıkıntı yasamadım..

Tarih: 9 Ekim 2009, 15:45 - İp: 78.***.**1.1
cemdgn89
cemdgn89 (üye)
Ankara / Amatör

Tripod konusunda aman dikkat! ben ucuza aldıım 25 tl ye rüzgarda sallanıyor ve çok dandıkçıktı almışken iyisini al 1 kere al. Benimkinin markasıı Petrixdi.

Tarih: 16 Temmuz 2010, 00:00 - İp: 94.***.**2.173
emregurel
emregurel (üye)
İstanbul / Amatör

tartışmasız en ucuz satınalma kaynağı internet..magazadan begenip internetten sipariş etmekte fayda var
bu arada çok güzel monopod olarakta kullanılabilen fonksiyonel tripodlar var..

Tarih: 13 Eylül 2010, 12:03 - İp: 218.***.**4.194
  • 1