timur
timur (üye)
İzmir / Amatör

Tripod Secimi İcin Yardim !!!

merhabalar .. benim sorum tek ayakli tripodlarimi tercih edersiniz yoksa 3 ayaklilarimi.sonucta studio calismasi yapmiyorum ve sokakta yada doga da foto cekerken uc ayaklilari kullanmak zor ve agir olur diye dusunuyorum.. ama sabitleme yada diger konulardada uc ayakli daha mantikli.. kafam karisti ikisinide kullanmis yada bilgisi olanlar yardim ederse cok sevinirim tesekkurler

#timur' tarafından 22.11.2004 23:30:44 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 21 Kasım 2004, 00:39 - İp: yok
pyro
pyro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

bence ikisinide al, aşırı pahalı şeyler değiller.
slik tripod pro-300 modeli 100 dolar gbi bişi.
manfrotto monopod gördüm pamukta 60 dolardı ve çok şık idi

Tarih: 21 Kasım 2004, 10:01 - İp: yok
murat 856
murat 856 (üye)
Çanakkale / Doğa Fotoğrafçısı

paran varsa ikisinide al ama yoksa bence 3 ayaklı...

Tarih: 23 Kasım 2004, 18:07 - İp: yok
analog
analog (üye)
İstanbul / Amatör

tek ayaklı dediğin şeye monopod(tek ayak)deniyor.Monopodu boşver.Tripod al.Monopodu titretmeden tutamazssın.Selftimer kullanamazssın.Taşıma açısından monopodda da sıkıntı çekeceksin.Fotoğrafçı adam biraz da hammaldır.Tripod alırken bile ağırından seçeceksin.

Tarih: 1 Aralık 2004, 16:46 - İp: yok
makromikro
makromikro (üye)
Bursa / Amatör

Bence Tripod Al çünkü tek ayak pek işine yaramaz makinan titreyebilir. pahalısına kaç bence iyi ağır bişiler al diycem ama okadar fazlada çeşit yok sanırım.ben bi arkadaşımın kamerasının tripodunu kullanıyorum ayakları alüminyum olduğu için nispeten sağlam ve hafif öneririm.

Tarih: 4 Şubat 2005, 11:52 - İp: yok
fuseki
fuseki (üye)
Afyonkarahisar / Amatör

monopot kullanmak özellikle ağır objektiflerle hızlı çekim yapılması gereken ortamlarda faydalıdır.(futbol, tenis maçları v.b) gece çekimleri için monopot pek uygun değildir. monopot tele objektifler için birebirdir. oldukça kullanışlıdırlar. fazla ağır olmadıkları için kolayca taşınır. ancak tripot kadar dengeli değildir. anladığım kadarıyla sokakta kullanmak istiyorsun, bu iş için monopotu kullanabilirsin. Sana tavsiyem çok ağır bir objektifin yoksa monopot veya tripot kullanma. En iyi sonucu kendi ellerinle almaya çalış.

Tarih: 4 Şubat 2005, 14:42 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

Hama tavsiye ederim ben 90 kiloyum zannedersem beni bile tasir ole ucuz 15-20 USD lik triipodlara itimad etme en ufak ruzgarda bile devrilecek gibi duruyolar makinene yazik olur

Tarih: 4 Şubat 2005, 22:22 - İp: yok
maminci
maminci (üye)
Malatya / Doğa Fotoğrafçısı

Ben sony'nin tripodunu kullanıyorum, malzemesi çok kaliteli ve çok ta kulanışlı. Fiyatı da diğerlerinden az, 80-90 ytl...

Tarih: 5 Şubat 2005, 11:21 - İp: yok
adopro
adopro (üye)
İstanbul / Profesyonel Fotoğrafçı

kafana göre takıl ama sana tavsiye edeceğim. googledan
tetris.com.tr/tripodlar gir gör

Tarih: 7 Şubat 2005, 17:09 - İp: yok
  • 1