ghost@lens
ghost@lens (üye)
İzmir / Meraklı

Temizlik Kitleri

Öncelikle merhaba arkadaşlar;
Kafama takılan bir soru var spot ışık altında fotoğraf makinesinin lensine baktım toz dolmuş.Lens temizliği için biraz araştırma yaptım oldukça çok marka ve seçenekler var.Pompalar kalemler bezler bunlardan hangisini önerirsiniz.

Tarih: 1 Mart 2006, 21:08 - İp: yok
ghost@lens
ghost@lens (üye)
İzmir / Meraklı

Bide aynı konu altında şunuda sorayım gece bir kaç çekim yaptım 3 tane nokta belirdi resimdede görebilirsiniz bu noktalar toz kaynaklı değildir değilmi ? Gündüz güneş ışığı lense vuruncada böyle noktalar beliriyordu yanlış hatırlamıyorsam.

#ghost@lens" target="_BLANK" rel="nofollow">face="Verdana">#ghost@lens' tarafyndan 01.03.2006 21:18:18 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 1 Mart 2006, 21:16 - İp: 85.***.**2.153
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Bende de bir tane var bu noktalardan ama sadece çok karanlıkta oluyor ve çok çok ufak. başta lcd ekrandaki ölü bir piksel sandım fakat, dijital zoom yapında bu nokta hareket ediyor. gerçi fotolarda bir zararı yok ama lcd de karanlıkta çok dikkat edersen gözüküyor. birde sanki lens camının üzerinde çokçok minik yoğunlaşmadan kristalize olmuş gibi duran bir nokta var sanki, ışıkta bakınca belli belirsiz gözüküyor.

Tarih: 2 Mart 2006, 00:41 - İp: 85.***.**1.150
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

Bu arada senin fotoda gözüken lekeler parmak izi gibi geldi bana, temizlenince geçer gibi...

Tarih: 3 Mart 2006, 00:53 - İp: 85.***.**1.170
ghost@lens
ghost@lens (üye)
İzmir / Meraklı

Lens de leke yoktu tekrardan baktım sol üst tarafında toz gibi bi leke var çokmıyo Bunu çıkarmam için ne gerekli bilen birisi yokmu

Tarih: 4 Mart 2006, 04:23 - İp: 85.***.**0.233
cangulay
cangulay (üye)
Adana / Amatör

fotonun üst kısmında sarımsı bir leke. ve hemen sağında iki tane daha leke gözüme çarpıyor. Toz zerresi olsa bu şekilde bir iz vermez, parmak izi, veya ıslanmışsa daha önce lens, kireç lekesi olabilir arkadaşın dediği gibi.

Tarih: 5 Mart 2006, 23:16 - İp: 85.***.**6.58
  • 1