aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Taşıma Çantaları

merhaba arkadaşlar,taşıma çantaları hakkında fikir verebilirmisiniz?
Sırt çantası mı ,omuz çantası mı?
hangisi daha kullanışlı,Marka adı da verbilirmisiniz?LOWEPRO adını duydum nasıl fikir sahibi olan varmı?
teşekkürler sagolun.

Tarih: 1 Nisan 2007, 00:07 - İp: 85.***.**5.176
sabooot
sabooot (üye)
İstanbul / Amatör

slm aok eğer makinan slr ve lenslerinde varsa sırt çantası derim ama sadece makina ve birkaç aparatvarsa ozaman bence omuzdan askılı çanta almalısın daha pratik ve kapkaça daha az kurban gidebilir sırt çantası malum arkanı göremiyorsun alimallah bir anda hafifler çantan
ayrıca alacağın çanta suya ve toza dayanıklı olmalı içerisinde pedler olmalı ve bence en önemli unsurlardan biride kayışı çok dayanıklı olmalı ve bağlantı yerleri kesinlikle plastik olmamalı
yani anlayacağın çantayı almanın en önemli kuralı görerek ve dokunarak test etmek
saygılar.

Tarih: 1 Nisan 2007, 16:55 - İp: 85.***.**7.181
eraycanli
eraycanli (üye)
Ankara / Amatör

Lowepro guzel marka kaliteli cantalar yapiyor. bende bir Nova 2 AW modeli var bu omuz tipi. 1 makine ve 1-2 objektif alir. su da gecirmiyor bu haftasonu bunu gordum
bir de CompuDayPack diye sirt modeli var bende. bu da 1 makine ve 2-3 objektif aliyor. ve ayrica laptop koyabilecegin bir yeri var bir de esya koyabilecegin yeri var. www.lowepro.com a gir ve ordan modellere bak ihtiyacina gore secersin. baska guzel markalarda var ama digerlerini bilmiyorum kalite nasil.
slm.

Tarih: 5 Nisan 2007, 10:53 - İp: 144.***.**8.222
aok
aok (üye)
Bursa / Amatör

Teşekkürler

Tarih: 10 Nisan 2007, 00:22 - İp: 85.***.**4.91
teberus
teberus (üye)
Ankara / Amatör

Biraz geç ama umarım bir nebze de olsa faydam dokunur.

http://www.melihozbek.com/fotograf/icerik.asp?f=b6.htm&m=fotomenu.htm&b=F+O+T+O+%26%23286%3B+R+A+F

Buradan Melih ÖZBEK'in yorumlarını okuyabilirsin.
Bende Lowepro computrekker var. Biraz büyük bir sırt çantası ama çok kullanışlı ve bu iş için tasarlanmış. Yağmurluk bile yerleştirilmiş içine. Aksesuarın çok ise kullanışlı olabilir.

Tarih: 6 Mayıs 2007, 22:32 - İp: 88.***.**6.140
sholder
sholder (üye)
İstanbul / Meraklı

Arkadaşlar,
Omuz çantaları malzemeye ulaşım çok kolay, hatta yürürken ayakta her şekilde birşeyler koyabileceğiniz alabileceğiniz çantalardır ama! Bir SLR iki objektif birkaç küçük parça ile omzunuzda bir saat geçirince oluyor bir ton. Sırt çantaları tasıması çok kolay pek çok değişik boy ve opsiyonu var (aynı şey omuz çantaları için de geçerli. Ben birkaç yıl omuz çantası kullandıktan sonra son bir yıldır Lowepro Silingshot 200AW kullanıyorum. Bu model koltuk altından öne geirilip kullanma anında onuz çantası gibi kullanılıyor. Çok kullanışlı ve memnunum. Tek sılkıntı biraz küçük. 1 SLR dört parça eşya lens yada benzeri sığıyor bir kitap koyacak yer olmuyor. 300AW modeli çıkmış ama henüz Türkiyeye gelmedi.Bu alternatifide göz önüne alın lütfen.

http://www.zoomithalat.com/ProductsNew.asp?PageNumber=5&LCategoryKey=41

Tarih: 19 Mayıs 2007, 20:25 - İp: 88.***.**6.65
shn58
shn58 (üye)
İstanbul / Amatör

bugün zoom ithalata telefon ettim slingshot 300 getirmiyceklermiş ellerinde 200 de yok haziran ortasında gelicekmiş. ben 300'e karar verdim ayarlayabilirsem yurtdışından getirtmeye çalışıcam

Tarih: 21 Mayıs 2007, 20:48 - İp: 88.***.**7.2
  • 1