crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Slr İçin Çanta Olayı

Makinanınz için ne tür bir çanta kullanıyorsunuz arkadaşlar?
Ben tamrac 5685 almayı düşünüyorum. Ama lowerpro toploader'dan da vazgeçmek istemiyorum. Kullanım kolaylığı açısından nasıl bir çanta önerirsiniz?

Tarih: 10 Aralık 2004, 02:49 - İp: yok
ceko
ceko (üye)
İstanbul / Haber Fotoğrafçısı

lowepro orıon kullanıyorum ve oldukça memnunum. bel çantası şeklinde olduğu için belinize takıp oldukça rahat hareket edebiliyorsunuz. kesinlikle tavsiye ederim

Tarih: 20 Mart 2005, 00:25 - İp: yok
bornred
bornred (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

ben tenba db17c kullaniyorum canta olarak.gerci bavul da diyebiliriz tasirken yorulabilirsiniz saatlerce ama alisiyor insan,ne de olsa fotografci insan hamaldir demisler.belki fotografci degilim ama hamal olabilirim

eger ekipmaniniz fazlaysa bence bi bakabilirsiniz. case degil ama ben memnunum buyukluk ebat olarak ve cesitli kullanisli gozleri var,laptop bolmesi ve kendi yagmurlugu var.cok sert degil ama dayanikli bir backpack.ayni zamanda yuku hafifletmesi icin yelek misalikemeri de var.ben vx2000 mini dv kamera ki kucuk degildir+genis aci lensini,2 canon body 4 lens(biri tele) ve flasi rahatlikla kullaniyorum.belki bi kac arkadasin isine yarar,fikir sahibi olmak icin.

canta
canta ic

Tarih: 16 Mayıs 2005, 17:31 - İp: yok
crussor
crussor (üye)
İstanbul / Meraklı

Gerçekten güzel çantaymış, nereden almıştınız bu bavulu
Hamallık konusunda sana katılıyorum bornred ama gün içinde zamanımızın çoğunu başka insanların hamalıığını yaparak geçiriyoruz; varsın biraz da fotografçılık için yapalım. Böyle bir uğraştan sonra ortaya çıkacak fotograflar için her türlü hamallığı yapmaya razıyım.

Tarih: 17 Mayıs 2005, 23:42 - İp: yok
bornred
bornred (üye)
İstanbul / Reklam Fotoğrafçısı

dogru soyluyorsun valla sevgili crussor,bi ugras valla ne kadar agir vs yorucuda olsa tasimak,ben seviyorum zevkle tasiyorum yani bana agir gelmiyor normal yolda yuruken insanlarin bakislarida rahatsiz etmiyor.eger guzel bi fotograf cekebilme sonucunu getircekse bana agirligi saatlerce tasimaya raziyim.ben cantayi kamer ithalattan almistim sirkecide. ilford un karsi kaldiriminda,sag caprazinda kaliyor.bence bi dunya para verip ekipma,makine vs aliyoruz o yuzden onlari korumak da,son derece onemli.canta seciminide en az ekipman secimi kadar onemli heralde

Tarih: 18 Mayıs 2005, 12:13 - İp: yok
marlboro
marlboro (üye)
İstanbul / Meraklı

Su geçirmeyen kumas olsun icide darbelere dayanıklı kopukden olsun yeter.

Tarih: 29 Mayıs 2005, 22:11 - İp: yok