alperguncan
alperguncan (üye)
Manisa / Meraklı

Sırt Çantası Tavsiyesi

Dostlar merhaba,

makinemle birlikte lowepronun 190lık bir çantasını almıştım. bir zaman kullandım. fakat lenslerim, makinem ve flaşla birlikte çanta tamamen doluyor. okula giderken gelirken hatta günlük programlarımda makinem devamlı yanımda olsun istediğim için iki çanta taşımak zorunda kalıyorum. Şimdi kitaplarımı gerektiği zaman laptopumu, ve günlük çantamda taşıdığım bazı şeyleride taşıyabileceğim bir sırt çantası arıyorum. yani hacim olarak biraz büyük, kitaplarımı da koyabileceğim bir ürün. nasıl birşey tavsiye edersiniz ?

fotoğrafla ilgili ekipmanım:

d90 body
Battery Grip
yn-560 flaş
18-105 lens
70-300 lens
uzaktan kumanda, hafıza kartları

Tarih: 6 Eylül 2011, 20:57 - İp: 31.***.**7.56
ei421
ei421 (üye)
İstanbul / Meraklı

Lowepro Slingshot 300AW derim ben..
15.4 inç notebook bölmesi var..

Tarih: 7 Eylül 2011, 00:49 - İp: 46.***.**6.0
alperguncan
alperguncan (üye)
Manisa / Meraklı

hocam eyvallah,

fakat slingshotun tek omuz askısı var. ve bir süre sonra omuzlarımda şu an kullandığım omuz çantası hissi uyandırabilir sanırım.

ne dersiniz ?

Tarih: 7 Eylül 2011, 02:30 - İp: 31.***.**7.56
ei421
ei421 (üye)
İstanbul / Meraklı

Tek omuz askısı var fakat tam olarak gövdeye sarılabiliyor.. O olmazsa bir arkadaşıma aldığımız "CompuTrekker AW" modeli olabilir.. Fiyat konusunda uygun olmayabilir ama çok rahattır.. Ben tavsiye ederim..

CompuTrekker AW Link

Tarih: 9 Eylül 2011, 01:02 - İp: 81.***.**8.198
atilla61
atilla61 (üye)
İstanbul / Amatör

neredeyse aynı ekipmanlar bendede var lowerpo A201 kullanıyorum memnunum

Tarih: 11 Eylül 2011, 20:21 - İp: 92.***.**5.2
alperguncan
alperguncan (üye)
Manisa / Meraklı

hepinize cevap ve ilginizden ötürü çok teşekkür ediyorum. çantamı aldım. 300 lira civarında param vardı. içimden geçen marka loweproydu. hayyamı gezdim, ardından hayyam giriş kapısının birkaç dükkan yanında fotoğraf dünyası var oraya uğradım. marka olarak çok bilmediğimiz içbeş model gösterdiler bana. ve tam istediğim özelliklerde bir çanta aldım. Cullman Lima DayPack 400.

200 lira gibi makul bir rakama aldım. birde üstüne orijinal yedek batarya aldım iyi oldu inşallah loweproyu aratmaz

Tarih: 11 Eylül 2011, 23:09 - İp: 31.***.**0.184
ei421
ei421 (üye)
İstanbul / Meraklı

Ben Cullman'ın farklı bir modelini kullanıyordum makinemi ilk aldığımda Lowepro'yu aratmaz merak etmeyin..

Tarih: 11 Eylül 2011, 23:16 - İp: 176.***.**0.232
mertkan-35
mertkan-35 (üye)
İzmir / Amatör

Herhangi bir yere resim çekmek için gittiğin zaman tabiki malzemelerin de yanında olacak. Bunun için bana göre, en kullanışlı olanı sırt çantası şeklinde olandır. Makina boynunda asılı, elin tetikte gibi dolaşırken ani hareketlerde çanta kontrasyonunu bozmamalı. Sırt çantası sırtında hatta omuz askılarını belinden bir kemer veya kuşakla sbitlemelisin ki, sağa sola savrulmasın. Demek ki çanta sırt çantası şeklinde olmalı fakat model ve marka seçimi sana kalıyor. İyi günlerde kullan...

Tarih: 10 Ekim 2011, 11:34 - İp: 85.***.**4.1
  • 1