badtr
badtr (üye)
İstanbul / Amatör

Sırt Çantası Bulmak Bu Kadar Zor Mu

selam arkadaşlar,
Bir sırt çantası almak istiyorum, arazi gezilerinde kullanım için...bir iki kriterim var

1- Lens takılı makinenin dışında 4 gözü olmalı, hani makinenin yanına bölme ile lens için yer yapıyorlarya o şekilde 2 lens bir flaş bide şarj cihazını koymak için

2- Çanta iki bölmeli olmalı biri yukarıda yazdığım yer diğeride genelde onun üzerinde oluyor cüzdan, telefon belki bi sandviç falan koymak yani genel kullanım için

3- yanına veya arka kısmında tridod takılmalı

bi çok yere baktım bu 3 kriterin olduğu bi çanta bulamadım en yakın seçenek
Tamrac Adventure 9 ( 338 ytl)
Lowepero Fastpack 350 ( 200 ytl civarı)
Lowepero CompuDaypack Notebook
ama gördüğüm kadarı ile bunlara tripod takılmıyor,

en son bunu uldum,
Lowepero DryZone Rover

http://products.lowepro.com/product/DryZone-Rover,1936,18.htm

buda makine dışında 2 aset lens alıyor

http://www.digitalcamerawarehouse.com.au/images/lowdryrover_open.jpg

yani istediğim 4 bölüm yerine iki tane var, üstelik türkiyede yok galiba, gerçi hafta sonu bi arkadaş almanya, fransa ve italyaya gidecek ama 2 günde bi model bulabilirsem belki ona sipariş verebilirim.
öneriniz varmı arkadaşlar

Tarih: 22 Ekim 2008, 17:14 - İp: 213.***.**2.66
yasinusta
yasinusta (üye)
Kocaeli / Amatör

Mayıs ayı civarı Zoom İthalat'tan Lowepro'nun CompuTrekker AW sırt çantasını almıştım.

Computrekker AW

Ekipmanı yerleştirdiğiniz (orta) bölümde, gövde+tele lensinizin (dikine) sığacağı bir alan ve iki yanında cırtcırtlı, istediğiniz gibi bölüp boyutunu değiştirebileceğiniz bölmeler mevcut. Çantanın ön kısmı bu bölümün üstüne kapak gibi kapanıyor. Sırta gelen (arka) kısmında 15" bir dizüstü bilgisayar için bölmesi var. Ön bölüm genel kullanıma yönelik (ama sandviç gibi birşey koymayı denemedim) ve kalem, not defteri, kitap gibi şeyler için hazır gözleri mevcut bu bölümde. Bir de açılarak üçayağı sabitleyecek hale gelen bir cep mevcut en önde. İyi tavsir edememiş olabilirim, fotoğrafları daha açıklayıcı olacaktır.

150 ytl civarına almıştım ama fiyat, döviz kuru nedeniyle değişmiş olabilir. Tabi ekipmanlarınızın sayısı ve boyutlarına gire karar vermeniz gerekir.

Benzer ürünler,

Computrekker Plus AW

Nature Trekker AW II

#kimimben' tarafından 22.10.2008 21:05:43 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 22 Ekim 2008, 21:03 - İp: 88.***.**3.239
  • 1