sdtyrdkn
sdtyrdkn (üye)
Bursa / Meraklı

Sd, Mmc, Cf Yedekleme Cihazları”otg

merhabalar. sd kartlar dolduğunda hdd içeren yedekleme cihazları hakkında bilgisi olan var mı? edinen, kullanan, fikri olanlar lütfen paylaşsın. saygılar.

Tarih: 4 Haziran 2007, 12:17 - İp: 194.***.**8.13
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Ben kullanıyorum. Kart dolduğunda hayat kurtarıyor. Benimkinin kapasitesi 40 GB. İhtiyaca göre içine farklı kapasitelerde hard disk takılabiliyor. Cihazdan cihaza fark edebliyor ama en fazla 80 GB takılabiliyor diye kalmış aklımda.

#ocaklilar' tarafından 04.06.2007 17:04:32 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 4 Haziran 2007, 16:34 - İp: 85.***.**9.186
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

bu harddiske usb baglantısı yapılıyormu. Aynı zamanda baska verilerde kopyalanırmı?

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:27 - İp: 85.***.**7.35
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Kartı yerleştirip COPY tuşuna bastığınızda, o karttaki bilgiler hard diske kopyalanıyor. Her kopyalama işlemi için yeni bir klasör yaratıyor, bu nedenle bir önceki bilgilere bir şey olmuyor. Bilgisayara USB ile bağlandığında, harici bir disk olarak görünüyor, yani her şey serbest. Bir başka özelliği de, bilgisayara bağlandığında, bu cihaza her hangi bir kart takılırsa, ayrıca kart okuyucu gibi görev de yapıyor.

Tarih: 4 Haziran 2007, 22:35 - İp: 85.***.**9.186
kontrast
kontrast (üye)
İstanbul / Meraklı

fiyatı cok fazla değilse kullanışlı bir alet. Teşekkür ederim bilgiler icin.

Tarih: 5 Haziran 2007, 12:16 - İp: 85.***.**1.235
capa34
capa34 (üye)
İstanbul / Amatör

cüneyt bey selamlar bu cihazı nerden satın alabiliriz .teşekkürler

Tarih: 6 Haziran 2007, 11:55 - İp: 88.***.**2.244
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Ben eBay'den boş olarak almıştım; boş dediğim, içinde hard diski yoktu. Zaten genellikle o şekilde satılıyor. Sonra buradan 2.5 inçlik 40 GB bir hard disk alıp içine taktım. Hard disk ile de alınabiliyordu ama hard disk fiyatları genellikle ülkemiz ile aynı. Geçenlerde Kadıköy (İst)'de Yazıcıoğlu Pasajında elektronik eşya satan bir dükkanda da gördüm, yani buradan da alınabilir.

Yapı olarak cihazların dış görünümleri farklı olabiliyor, ama yaptıkları iş aynı. Yalnız 30 GB'dan daha büyük kapasiteli disk takıldığında, yeni alınan disk formatlanmamış olacağından ve Windows XP de 30 GB'dan daha büyük harici diskleri tek partition olarak FAT32 formatında şekillendiremediğinden, (sadece NTFS olarak formatlayabiliyor) 3. parti bir formatlayıcıya ihtiyaç oluyor. Ben Macintosh kullandığım için sorun olmadı, çünkü Macintosh, 30 GB'dan daha büyük diskleri de FAT32 olarak formatlayabiliyor.

Tarih: 6 Haziran 2007, 16:50 - İp: 85.***.**4.131
fdemirhan
fdemirhan (üye)
İstanbul / Amatör

Bu cihazlar Kadıköy yazıcıoğlu iş hanında var. Boş olarak alıp içine istediğiniz kapasitede pc diski takıyorsunuz. ormatlama için Cüneyt beyin dediklerine dikkat etmek lazım.
Bu cihazların içindeki şarj edilebilir pil sabit, yani lehimli, değiştiremezsiniz.
Bir diğer çeşidi daha var Türkiyede alabileceğiniz. Ben gitti gidiyor dan almıştım. Diski birkaç partisyon olarak kullandığı için 30GB üzerinde disk kullanmakta bir kısıt yok, birkaç disk gibi görünüyor. Pili ise Nokia cep telefonlarının kullandığı pil. Yedek pil taşımak mümkün. Bir pil yaklaşık olarak 10GB veri transferine yetecek kadar enerji depoluyor. Markası STORXTREME. Her iki çeşidininde disk ile birlikte maliyeti 200-250 lira civarında olmalı.

Tarih: 6 Haziran 2007, 23:09 - İp: 81.***.**2.12
capa34
capa34 (üye)
İstanbul / Amatör

ilgilenen herkese teşekkürler

Tarih: 14 Haziran 2007, 21:53 - İp: 88.***.**1.185
shn58
shn58 (üye)
İstanbul / Amatör

dijimate diyolar bu alete yazıcıoğlunda 65 dolara satılıyo içine laptop harddiski takılıyo onunda 80 gb'lığı 70 $ civarı

Tarih: 15 Haziran 2007, 21:41 - İp: 85.***.**3.6
mcgyver
mcgyver (üye)
İstanbul / Amatör

Bu aletleri alip kullananlar acaba SDHC kartlardan denediler,destegi var mi acaba bu makinalarin ya da yeni modelleri biln varsa bilgilendirirse sevinirim :D

Tarih: 4 Temmuz 2008, 13:27 - İp: 131.***.**8.52
  • 1