cnrcnr
cnrcnr (üye)
İstanbul / Amatör

Şarj Pili Ve Makinası

hp735 aldım şarj pili ve makinasıda tabi. ama 10 dakikada pil bitiyor bana önerebileceğiniz bir pil markası ve buna uygun şarj makinası var mı. bekliyorum

Tarih: 15 Mayıs 2004, 01:28 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

cnrcnr - GP markası iyi diyorlar , Yalnız üzerinde 2100 Mah NiMh hatta 2300 yazanlardan al.., daha aşağısını düşünme ..elektronikçi arkadaşlar hızlı şarj yapan cihazlardan kaçınmamı tavsiye ettiler (pil ömrünü çabuk bitiriyormuş) , normal şarj yapan ve şarjı otomatik kesen cihazlar a yönel , GPKB01, GP PowerBank 3 (uzun şarj süresi var ama daha iyi 16.saat ) Genelde makinalar 2 AA pil kullanıyor. 4 adet pil alırsan (2 tanesi yedek) olmak üzere daha uzun ömürlü kullanırsın.

Tarih: 15 Mayıs 2004, 10:48 - İp: yok
promethe
promethe (üye)
Ankara / Amatör

GP 2100 var bende, bir de Varta şarj aleti. Pil bitsin diye çabalıyorum kaç gündür ki yeniden şarj edeyim ama her gün 2 saat civarı walkman dinliyorum yine de bitmedi. Bayağı da oldu yani... Tavsiye ederim.

Tarih: 16 Mayıs 2004, 00:37 - İp: yok
cunuvar
cunuvar (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Arkadaşlar bende nikel pillerin uzun süre şarj edilmesinden yanayım

bende 8 adet 1900 lük CFL marka pil var ,çok memnunum ve uzun süre kullanmama rağmen kolay kolay bitmiyor,herkese tavsiye ederim..

Tarih: 16 Mayıs 2004, 02:09 - İp: yok
promethe
promethe (üye)
Ankara / Amatör

Dün İstanbul'daydım. Fotoğrafçılara girdim şarjlı pil alayım diye ancak çoğunda sadece Kodak ile Sony vardı onlarında tanesi 11 milyon civarındaydı. Tam vazgeçecekken Beşiktaş'ta bir binanın 1. katında yeni açılmış bir fotoğrafçı gördüm. GP arıyordum ama o CFL diye bir marka gösterdi. 2 tanesi 4 milyondu Çok şaşırdım ancak bu forumda bahsedildiği aklıma gelmişti ve aldım. Foruma teşekkür ederim

Tarih: 3 Temmuz 2004, 01:43 - İp: yok
abice
abice (üye)
Bursa / Meraklı

Bkz. Pil sorunu nasıl çözülür..

Tarih: 3 Temmuz 2004, 09:56 - İp: yok
  • 1