cabbar
cabbar (üye)
Ankara / Amatör

Profösyonellere Soru

arkadaşlar Nikom Coolpix 8800 dfm'sı ile Konuspot 80 telescobumu birbirne bağlayacak bir adaptör var mı?konuspot telescobumun kendi adaptörü var sanırım T2 diye ama emin değilim.ordan direkt slr ve d-slr makinalara bağlanıyor ama dijital makinalar için başka bir adaptör daha gerekiyor.eğer böyle bir adaptör varsa modeli ve fiyatı nedir? bu konuda acil yardıma ihtiyacım var.bilgisi olan arkadaşlar beni bilgilendirirse çok sevinirim.

Tarih: 18 Temmuz 2005, 19:42 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör
cabbar
cabbar (üye)
Ankara / Amatör

sayın ocaklılar ilginize teşekkür ederim ama bu ürünü nerden alabilirim.ayrıca ordaki açıklamada başka bir adaptör daha alırsam ancak 8800 ü scope a monte edebileceğimi söylüyor.şimdi burdan siz dahil bu konuda uzman herkese şunları sormak istiyorum.

1-F-adaptör ile coolpix 8800 bağlayabilmememi sağlıyacak adaptör hangisi?
2-Bu iki adaptörü alsamda konuspot 80 modeliyle uyum gösterir mi?
3-Türkiye'de böyle sistemleri nerden, nasıl alabilirim?
4-Türkiye'de dfmlerin bu monte adaptörleriyle(mikroskop,teleskop,spoting scope) uğraşan bir firma var mı?

şimdiden teşekkürler.

Tarih: 6 Ağustos 2005, 15:33 - İp: yok
ocaklilar
ocaklilar (üye)
İstanbul / Amatör

Sadece 1. sorunuza cevap verebileceğim:

Aşağıdaki linkteki 53.5 mm yi 52 mm ye çeviren adaptör, bir önceki mesajımda linkini verdiğim F-adaptörünü 8800 ile kullanabilmenizi sağlıyor diyor ürün açıklamasnda.

http://www.bugeyedigital.com/product_main/adr-nik8800fr.html

Yalnız bir ufak nokta dikkatimi çekti. Linkini verdiğim ürün bir filtre adaptörü. Lens araptörleri genelde tüp şeklinde oluyor. Filtre adaptörlerine lens takılması önerilmiyor. Çünkü lensler ağır olduğu için ince yapılı filtre adaptörleri yetersiz kalabiliyor. 8800 içinse 52 mm bir lens adaptörüne ben rastlamadım.

#ocaklilar' tarafından 06.08.2005 17:53:48 tarihinde düzenlendi.

Tarih: 6 Ağustos 2005, 17:52 - İp: yok
  • 1