pantegra
pantegra (üye)
İstanbul / Amatör

Polarize Filtre Tavsiye Eder Misiniz?

Merhaba Panasonic FZ28' e takmak için polarize filtre istiyorum. Nereden bulabilirim? İstanbuldayım.

Tarih: 31 Temmuz 2009, 16:52 - İp: 85.***.**8.194
bolubeyi
bolubeyi (üye)
Ankara / Amatör

www.tripodfoto.com da olsa gerek, ben de fz28 kullanıcısıyım ancak gerek görmediğimden almadım, belki ilerde alırım. fiyat 15 lira.

Tarih: 31 Temmuz 2009, 21:52 - İp: 78.***.**3.102
pantegra
pantegra (üye)
İstanbul / Amatör

Benim problemim gökyüzünü canlı bir mavi şeklinde göstermek o nedenle almak istiyorum. Polarize bu işe yarıyor diye biliyorum. fz28 tek başına bu işi iyi yapamıyor sanırım ya da ben beceremiyorum.

Tarih: 1 Ağustos 2009, 16:54 - İp: 85.***.**4.245
bayar28
bayar28 (Objektif)
Balıkesir / Doğa Fotoğrafçısı

Hemen nerden bu kanıya vardın FZ28 Gok yuzunu mavı yapamadıgına, Baska makınalar yapıyormuymus tek basına, Panasonıc guzel bır makınadır bende kullanıyorum hıc senın gıbı dusunmedım tabıkı polerıze fılıtre kullanman lagazım mavılık ıstıyorsan ben Sirkecıden aldım Kamer tic den heliopan marka polorize filtre aldım 120 TL Sırkecıye gıt her sey var

Tarih: 2 Ağustos 2009, 01:09 - İp: 78.***.**2.146
sertan__
sertan__ (üye)
İstanbul / Meraklı

sanırım 55mm filtre uyar senin makinene , Media Markt ta B&W marka polarize filtre satılıyor tavsiye ederim , en iyisidir , fiyatı 100-140 tl arası..

Tarih: 2 Ağustos 2009, 01:24 - İp: 85.***.**7.212
pantegra
pantegra (üye)
İstanbul / Amatör

Hemen nereden böyle bir kanıya vardım dersen, forumda çok okudum mavilik problemlerini sadece fz28 için değil tabiki hepsi. Ben kendimde olduğu için fz28den söz ettim. Ayrıca pahalıymış fiyatı 120 tl. Sizce almam gerekir mi?

Tarih: 2 Ağustos 2009, 20:38 - İp: 88.***.**1.195
sertan__
sertan__ (üye)
İstanbul / Meraklı

aslında polarize kullanmak biraz uğraştırıyor insanı, fotoğrafları çekerken belli bir açıyla gelen ışığa göre ( 30' ile 55' derece) kadrajlaman gerekiyor, bunuda her zaman yapamayabilirsin , o zamanda gökyüzünün bir kısmı açık mavi bir kısmı daha koyu çıkabiliyor ama açıyı , güneşi arkana veya önüne almadan yakalarsan , seyrine doyum olmuyo o fotoğrafın , evet fiyatı ucuz değil mlsf.. karar senin

Tarih: 3 Ağustos 2009, 17:13 - İp: 194.***.**9.10
pantegra
pantegra (üye)
İstanbul / Amatör

O zaman filtresiz kalsın şimdilik belki ilerde işime yarar. Ne de olsa şuan çok yeniyim fotoğrafçılık konusunda. Önce bilgi edinmek ve yetenek kazanmaya yoğunlaşsam daha mantıklı. Bu arada bi arkadaş bulsam sağa sola beraber gitsem ne iyi olur insan tek başına sıkılıyor bazen

Tarih: 3 Ağustos 2009, 21:57 - İp: 88.***.**1.195
  • 1