bballa23
bballa23 (üye)
İstanbul / Amatör

Nikon Ve M42 Adaptörler Hakkında Yardım!

Arkadaşlar merhaba benim bi sorum olucak kuzenim bana eski MF li lenslerden bi tele lens hediye etti ve bende D3000 kullanıcısıyım biraz araştırma yaptm ve sonsuza netleme diye bir problem gördüm acaba normal optik elemansız m42 leri d3000 de kullanamazmıyım?

Ayrıca çok aradım ama optik elemanlı m42 bulamadım sitelerde,fiyatları hakkındada bir bilgim yok.

Sizden istediğim bu optik elemanlı m42 leri nerden bulabilirim ve fiyatları nekadardır? Sirkeci hayyamda bulunurmu? uzak olduğundan gidipte elim boş dönmek istemiyorum açıkçası.

Şimdiden Çok teşekkür ediyorum okuyan ve cevaplayan arkadaşlara...

Tarih: 2 Şubat 2011, 22:01 - İp: 88.***.**5.116
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Merhaba,

Aşağıdaki linkte sonsuza netlemeye olanak sağlayan M42 - Nikon dönüştürücüleri bulabilirsiniz. Nikonlar hakkında çok bilgili olmadığım için aramayı sadece bu kriterlerle yaptım. Ancak Nikon tarafındaki bayonet bağlantılarının doğruluğunu kontrol edin mutlaka.

Hayyam'da pek çok M42 adaptörü bulunuyor aslında ama optik elemanlı Nikon dönüştürücüsü kesin vardır diyemiyorum.

Kolay gelsin.

http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=m42+nikon+infinity&_in_kw=1&_ex_kw=&_sacat=See-All-Categories&_okw=m42+nikon+infinity&_oexkw=&_adv=1&_udlo=&_udhi=&LH_BIN=1&_ftrt=901&_ftrv=1&_sabdlo=&_sabdhi=&_samilow=&_samihi=&_sadis=200&_fpos=Zip+code&_fsct=&LH_SubLocation=1&_sargn=-1%26saslc%3D0&_salic=1&_fsradio2=%26LH_AvailTo%3D1&_saact=204&LH_SALE_CURRENCY=0&_sop=12&_dmd=1&_ipg=50

Tarih: 3 Şubat 2011, 08:24 - İp: 195.***.**4.6
bballa23
bballa23 (üye)
İstanbul / Amatör

Sayın glorfindel verdiğiniz link için minnettarım, çok teşekkür ediyorum ancak şu an ebay en son seçeneğim çünkü gerçekten güvenemiyorum ya olmazsa bi sorun çıkarsa diye

Haftasonu hayyama gideceğim gibi görünüyor birde hayyamda varsa fiyatı ne kadar onu öğrenmek istiyorum malum öğrenciyim ona göre gideceğim ama ebay fiyatları ortalama 20-25 dolar gibi heraldi 50 tl yi geçmez diye düşünüyorum.

Tekrar teşekkür ediyorum

Tarih: 3 Şubat 2011, 11:24 - İp: 88.***.**5.116
glorfindel
glorfindel (üye)
İstanbul / Amatör

Hayyam'da görerek, deneyerek almak en güzeli elbette. Ama ebay fiyatlarına göre Hayyam biraz şaşırtıcı olabilir.

Öte yandan ebay'den çok çok fazla şey almış birisi olarak söyleyebilirim ki, usulüne uygun kullanıldığında paranız kesinlikle uçmaz. Şimdiye kadar 100 kez alış veriş yaptıysam 2 ya da 3 kez ürün elime ulaşmamıştır, onu da satıcı paramı iade ederek karşılamıştır. Yani ebay'den korkmaya gerek yok. İngilizce varsa, sorun olmaz.

Kolay gelsin.

Tarih: 3 Şubat 2011, 11:58 - İp: 195.***.**4.6
bballa23
bballa23 (üye)
İstanbul / Amatör

Tabiki haklısınız en son seçenek diyerek yanlış yorumladım sanırım hayyamda olmazsa ebay den açıkçası hayyamda birazda bilgi edinmek sohbet etmek istiyorum sanırım bundan hayyam merakım

Tekrar Teşekkürler.

Tarih: 3 Şubat 2011, 12:05 - İp: 88.***.**5.116
bballa23
bballa23 (üye)
İstanbul / Amatör

Evet adaptörü sirkecide buldum ancak nedendir bilmem lens istediğim kaliteyi vermiyor sanırım biraz mf lenslere alışmak zorunda kalacağım adaptör 55 tl idi optik elemanlı m42 diye geçiyor

Tarih: 9 Şubat 2011, 10:38 - İp: 88.***.**3.85
  • 1